Polska - Meksyk w Energa Cup 80:75 ZDJĘCIA KIBICÓW, RELACJA Polscy koszykarze zaczęli od zwycięstwa turniej w Gliwicach

Tomasz Kuczyński
12.06.2021. Energa Cup: Polska - Meksyk w Arenie Gliwice.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
12.06.2021. Energa Cup: Polska - Meksyk w Arenie Gliwice. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W sobotę 12.06.2021 r. w półfinałowym meczu turnieju koszykarzy Energa Cup w Gliwicach Polska wygrała z Meksykiem 80:75. Biało-Czerwoni w niedzielę zagrają w finale o godz. 20.30. Ich rywalem będzie Rosja, która wygrała z Tunezją 69:40. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW w Arenie Gliwice.

Polscy koszykarze w Gliwicach przygotowują się do kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Tokio. Występ w Energa Cup jest etapem tych przygotowań.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Polska - Meksyk w Arenie Gliwice (12.06.2021)

Polacy zaczęli od prowadzenia 14:5 i wygrali pierwszą kwartę 27:19.

Dzięki akcjom Fabiana Jaimesa i Diego Willisa Meksyk znacznie zbliżył się do gospodarzy na początku drugiej kwarty. Szybko reagowali na to jednak Dominik Olejniczak oraz Michał Michalak i sytuacja była opanowana. Jak się okazało - tylko na chwilę. Do remisu doprowadził Jose David Estrada, a Willis dał swojemu zespołowi prowadzenie! Kadra trenera Mike’a Taylora miała problemy z grą w ataku, a po rzutach wolnych Jorge Camacho pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:37 dla rywali.

W III kwarcie do remisu doprowadził Damian Kulig, a przewagę po chwili dał Łukasz Kolenda. Teraz to Polacy grali zdecydowanie bardziej efektywnie w ataku! Po 30 minutach było 61:58 dla Biało-Czerwonych.

W kolejnej części spotkania zespół trenera Mike’a Taylora uciekał nawet na osiem punktów po rzutach Jarosława Zyskowskiego i Jakuba Garbacza. Od tego momentu reprezentacja Polski kontrolowała już wydarzenia na parkiecie, chociaż w końcówce rywale potrafili zbliżyć się jeszcze na zaledwie dwa punkty. Skutecznie wykonywane rzuty wolne dały zwycięstwo i finał.

Opinie o meczu

Adam Waczyński: Mecz nie był najłatwiejszy. Nie wiedzieliśmy, czego spodziewać się po Meksyku. Grali niskim składem, zaskoczyli nas agresywniejszą grą, ale przetrwaliśmy to. W pewnym momencie rywale rzucili nam wiele łatwych punktów. Mieliśmy otwarte rzuty, ale nie trafiliśmy ich. W drugiej połowie było lepiej i odrobiliśmy straty. Cieszy nas wynik, bo to dobry prognostyk na dalszą część przygotowań.

Jakub Garbacz: Mecz zaczęliśmy bardzo dobrze, z wielka energia. Meksyk zaskakiwał nas głównie celnymi trójkami. Nie da się jednak grać tak cały mecz, więc ich ostatecznie dogoniliśmy. Budujemy formę na kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich i mamy to trochę w nogach. Nie gramy również w pełnym składzie.

Mike Taylor: To był dla nas dobry pierwszy krok. Wszyscy gracze mieli wkład w ten mecz. To było trudne spotkanie, mieliśmy ciężkie momenty. Drużyna dobrze radziła sobie w naszym systemie. Meksyk grał mądrze i twardo, nigdy się nie poddali. Wyzwaniem były rzuty z dystansu wysokich zawodników. Co mnie cieszy to, fakt że sporo minut dostali Łukasz Kolenda i Jarosław Zyskowski, a mocno pomógł nam również Jakub Garbacz.