Polska narciarka siódma w Pucharze Świata

Artur Bogacki
Facebook/Karolina Riemen-Żerebecka
Kolejne starty w Pucharze Świata w ski crossie ma za sobą Karolina Riemen-Żerebecka. Pochodząca z Zakopanego zawodniczka w Idre Fjall zajęła 11. i 7. miejsce.

Jedyna Polka startująca w tej narciarskiej konkurencji w PŚ trzyma się w tym sezonie blisko czołówki. Raz była na podium - 2. lokata w Arosie, a najgorszy występ zanotowała w Montafon, zajmując 16. miejsce. W Szwecji znów znalazła się w czołowej "10".

W pierwszej próbie zajęła 11. miejsce, odpadając w ćwierćfinale. Przegrała w nim z Kanadyjką Marielle Thompson i Francuzką Ophelie David (kwestię awansu tej ostatniej kosztem Polki rozstrzygnął dopiero fotofinisz). W finale triumfowała Szwedka Sandra Naeslund.

W niedzielę Polce poszło lepiej, dostała się do półfinału. Tam jednak znów musiała uznać wyższość dwóch utytułowanych rywalek - Thompson i Szwajcarki Fanny Smith. Obie te zawodniczki stanęły później na podium, odpowiednio na 1. i 3. pozycji (przedzieliła je wspomniana Naeslund).

W klasyfikacji PŚ prowadzi Thompson (765 pkt) przed Naeslund (630) i Smith (603). Riemen-Żerebecka plasuje się na 8. pozycji (354).

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Polska narciarka siódma w Pucharze Świata - Gazeta Krakowska