Dariusz Kuczmera, Krzysztof Szymczak
Młodzieżowa reprezentacja polski pod wodzą debiutującego w kadrze trenera Macieja Stolarczyka, pokonali na stadionie Widzewa w Łodzi Łotwę 3:1.

Po pierwszej, słabej połowie w naszym wykonaniu, zaraz po przerwie bramkę z cyklu stadiony Europy zdobył Bartosz Białek. Napastnik Herthy Berlin popisał się strzałem z woleja, po którym piłka obiła słupek i wpadła do bramki.
Drugi gol padł po rogu wykonanym przez Mateusza Bogusza. Najwyżej do dośrodkowania wyskoczył Jakub Kiwior (MSK Żilina), głową wpakował piłkę do siatki i pokonał bamkarza Stomilu Olsztyn Vjaceslavsa Kudrjavcevsa. Polakom już wtedy grało się łatwiej, na większym luzie. Czekaliśmy na wyniki korespondencyjnych meczów innych reprezentacji
Trzeciego gola zdobył Patriyk Klimala z Celtiku Glasgow, a wynik honorową bramką ustalił Marko Regza w przedostatniej minucie meczu. Końcowe fragmenty w wykonaniu Polaków też były niskiej jakości. Ważne jest jednak zwycięstwo.
Polska - Łotwa 3:1 (0:0)
1:0 Bartosz Białek (48), 2:0 Jakub Kiwior (61), 3:0 Patryk Klimala (71), 3:1 Marko Regza (89).

Polska: Radosław Majecki - Robert Gumny, Kamil Piątkowski, Jakub Kiwior, Tymoteusz Puchacz - Michał Skóraś (80, Patryk Szysz), Mateusz Bogusz, Patryk Dziczek, Sebastian Kowalczyk (62, Dawid Kurminowski), Filip Marchwiński (86, Szymon Czyż) - Bartosz Białek (62, Patryk Klimala).

W ostatnim meczu naszej grupy: Bułgaria - Estonia 3:0.

6.Łotwa1047-17

Awans do turnieju finałowego w 2021 roku wywalczą zwycięzcy grup oraz pięć najlepszych zespołów z drugich miejsc.

Mistrzostwa Europy do lat 21 odbędą się w dwóch częściach. Faza grupowa rozegrana zostanie od 24 do 31 marca 2021 roku, zaś faza pucharowa w dniach 31 maja - 6 czerwca. Gospodarzami turnieju będą Słowacja i Węgry, a udział weźmie łącznie 16 zespołów.

Po meczu Polaków trwało gorączkowe oczekiwanie na wyniki innych i porównywanie bilansów wszystkich wicemistrzów. Bilans Polaków (bez wyników z ostatnią Łotwą) wynosił 14 punktów 15-7 w bramkach.
Wiadomo było, że poza zasięgiem były: Szwajcaria 21 punktów i Portugalia 18. Spodziewać się też należało awansu Islandii, która po walkowerze z Armenią (jeszcze nie został przyznany), miałaby 15 punktów.
Wyprzedziła nas Chorwacja, bo wygrała z Litwą aż 7:0 i osiągnęła lepszy bilans bramkowy.
Zajmowaliśmy więc piąte miejsce. Rywalizowaliśmy jeszcze jeszcze z Belgią, ale na nasze szczęście przegrała z Bośnią.

Ostatni warunek nazywał się Rumunia, która musiała przegrać z Danią.
I Rumuni przegrywali 0:1 po golu w 50 minucie. W 82 minucie wyrównali, co przekreślało nasze szanse. Zajęliśmy szóste miejsce wśród wicemistrzów, a pięciu awansowało. Trudno liczyć, że Islandia nie dostanie walkowera i przegra mecz z Armenią.

Awans zapewniony mają: Węgry, Słowenia (gospodarze), Włochy, Francja, Szwajcaria, Anglia, Czechy, Chorwacja, Rosja, Hiszpania, Holandia, Portugalia, Dania, Rumunia, Niemcy. Ostatnie miejsce zajmą albo Polacy, albo Islandczycy.