Polska – Portugalia 2:3. Jerzy Brzęczek: Zdecydowały błędy w obronie OPINIE

Tomasz Kuczyński
Polska – Portugalia 2:3
Polska – Portugalia 2:3 Arek Gola
W meczu Ligi Narodów rozegranym na Stadionie Śląskim Polska przegrał z Portugalią 2:3 (1:2). Oto co po spotkaniu powiedzieli trenerzy obu reprezentacji.

Fernando Santos (selekcjoner reprezentacji Portugalii)
Ten mecz nie był prosty, wręcz przeciwnie. Reprezentacja Polski ma bardzo dobrych zawodników, grających w czołowych ligach Europy. Dobrze radziła sobie z przejściami, przy stracie piłki w środku pola szybko ja odzyskiwała, dzięki czemu strzeliła w meczu z Włochami. Nam udało się stworzyć poważne problemy polskiej drużynie, dotrzymywaliśmy kroku i wygraliśmy.

Zobaczcie zdjęcia z meczu:

Zawsze mamy jeden cel, czyli zwycięstwo. Niezależnie jak gramy, czy lepiej w ofensywie, czy w defensywie. Gdybyśmy tak nie grali, nie zostalibyśmy mistrzami Europy.

Polska – Portugalia na Stadionie Śląskim. Biało-czerwony Kocioł Czarownic ZDJĘCIA KIBICÓW

Polska – Portugalia 2:3. Biało-czerwony Kocioł Czarownic ZDJ...

Jerzy Brzęczek (selekcjoner reprezentacji Polski)

Bereszyński w zderzeniu z przeciwnikiem, doznał urazy głowy. Jego dyspozycja nie była odpowiednia, narzekał na ból głowy, mówił, że kręci mu się w głowie, stąd decyzja w przerwie o zmianie.

Popełniliśmy błędy w strefie obronnej - przy pierwszej bramce był błąd w ustawieniu, przy drugiej nie można pozwolić na podanie 50 metrowe, że zawodnik przyjmuje piłkę w polu karnym i sobie w nie wjeżdża, potem to już była interwencja Kamila Glika – te dwa błędy i bramki zaburzyły to, co działo się w pierwszych 45 minutach.

Ten mecz nie przebiegał jak z Irlandią, trzeba pamiętać z jakim przeciwnikiem graliśmy, to mistrz Europy. Wyszliśmy na prowadzenie, mieliśmy swoje sytuacje, których nie wykorzystaliśmy. Popełniliśmy zbyt proste w defensywie, ale nie można mówić o defensywie tylko w kontekście linii obrony.

Bardzo dobrze oceniam grę zmienników.

Zaczęliśmy mecz w systemie 4-3-1-2. To był pierwszy mecz w takim systemie. Jeśli popatrzymy na to, co działo się w pierwszych trzydziestu paru minutach, mieliśmy wiele dobrych zachować, wiele odbiorów. Po bramce na 1:0 mieliśmy sytuację, gdy jechaliśmy 2 na 1, sędzia pokazał spalonego, ale nie było. To są te niuanse, które wielokrotnie decydują. Na przebieg gry miały wpływ bramki stracone w pierwszej połowie, szczególnie ta druga przed przerwą. Te bramki spowodowały utratę pewności siebie. Po bramce na 1:3 by moment załamania, dokonałem wtedy dwóch zmian, przeszliśmy na system na 4-4-2. Znowu stworzyliśmy kilka sytuacji, strzeliliśmy bramkę kontaktową. Za dużo mieliśmy strat w środkowej strefie, z których było kontrataki rywali.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

PKO Silesia Marathon 2018

Otylia Jędrzejczak w Sosnowcu z Mistrzyniami sportu

Materiał oryginalny: Polska – Portugalia 2:3. Jerzy Brzęczek: Zdecydowały błędy w obronie OPINIE - Dziennik Zachodni