Polska przegrała z Rosją 2:3. Zagrał Jakub Górski z Korony Kielce

saw
Jakub Górski
Jakub Górski Sławomir Stachura
Piłkarska reprezentacja Polski do lat 17 zagrała na turnieju Szkocji pierwszy mecz w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Przegrała 2:3, a w naszej drużynie narodowej zagrał Jakub Górski z Korony Kielce.

Górski, grający w kadrze na skrzydle, wszedł na boisko w 65 minucie gdy na boisku był remis 2:2. Potem Rosjanie zdołali strzelić zwycięskiego gola.

Na turniej był też powołany inny piłkarz Korony – Daniel Szelągowski, ale nie bierze w nim udziału, gdyż w ostatnim meczu Centralnej Ligi Juniorów do lat 18 doznał urazu kolana i musi pauzować przez tydzień.

W meczu z Rosją Biało-Czerwoni od 45 minuty grali osłabieni, gdyż czerwoną kartkę za kopnięcie przeciwnika otrzymał Filip Marchwiński. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną zobaczył w 90 minucie piłkarz Rosji.

Polacy rozegrają w Szkocji jeszcze dwa spotkania w ramach eliminacji, z Portugalią (23 marca) i gospodarzami Szkocją (26 marca).
W drugiej rundzie eliminacji rywalizują 32 drużyny podzielone na osiem grup. Do finałów Euro awansują zwycięzcy grup oraz siedem drużyn z drugich miejsc z najlepszym bilansem w meczach z pierwszą i trzecią drużynie w grupie. Finały Euro rozegrane zostaną w maju 2019 roku w Irlandii. Gospodarze mają zapewniony udział w turnieju.

Polska - Rosja 2:3 (2:1)
Bramki:
Jan Biegański 4, Filip Marchwiński 39 - Isłam Gubżokow 17, Oleg Oznobichin 50, Jegor Szapowałow 78
Polska: Bieszczad - Iskra, Bejger, Dymerski (87. Dudziński), Niewiadomski - Kamiński (65. Górski), Biegański, Kozłowski, Rakoczy (65. Turski), Zalewski - Marchwiński.

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Korona ma 45 lat. Tak awansowała do ekstraklasy

TOP 11 najlepszych napastników Korony w ekstraklasie! Król może być tylko jeden! Sprawdź - aktualizacja [GALERIA]

Korona Kielce, Wiosna 2019 - Piłkarze bez tajemnic, Kontrakty, wartość rynkowa

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O KORONIE KIELCE NA:

Korona Kielce - Echo Dnia

Materiał oryginalny: Polska przegrała z Rosją 2:3. Zagrał Jakub Górski z Korony Kielce - Echo Dnia Świętokrzyskie