Jacek Sroka
Jacek Sroka
Polska pokonała na Stadionie Śląskim Ukrainę  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Polska pokonała na Stadionie Śląskim Ukrainę Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
W meczu towarzyskim rozegranym w Święto Niepodległości reprezentacja Polski pokonała Ukrainę 2:0. Gole strzelili Krzysztof Piątek i Jakub Moder, ale najlepszym zawodnikiem kadry był bramkarz Łukasz Skorupski. Spotkanie odbyło się na pustym Stadionie Śląskim, a Biało-Czerwoni wystąpili w nim bez swoich największych gwiazd w mocno odmłodzonym składzie. Zobaczcie zdjęcia z meczu Polska - Ukraina.

Polska - Ukraina. Szczęśliwe zwycięstwo kadry na pustym Stadionie Śląskim

To nie był wielki mecz reprezentacji Polski, a jednak zakończył się naszym zwycięstwem. Ukraińcy nie wykorzystali rzutu karnego, a my wykorzystaliśmy katastrofalny błąd Andrija Łunina i Krzysztof Piątek z ponad 30 m posłał piłkę do pustej bramki. Końcowy wynik ustalił Jakub Moder wpisując się na listę strzelców tuż po wejściu na boisko. To było pierwsze trafienie tego młodego piłkarza w kadrze.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU POLSKA - UKRAINA

Początek spotkania na Stadionie Śląskim przebiegał pod dyktando Ukraińców. Goście już w 12 minucie mieli rzut karny po faulu Pawła Bochniewicza na Andriju Jarmolenko. Faulowany kapitan rywali sam ustawił sobie piłkę na 11 m i trafił w słupek.

Ukraińcy byli groźniejsi korzystając z błędów naszej obrony. Z dystansu groźnie strzelali Oleksandr Zinczenko i Roman Jaremczuk, ale szczęśliwie bronił Łukasz Skorupski.

Ataki Polaków opierały się na indywidualnych akcjach Arkadiusza Milika i Krzysztofa Piątka. Na bramkę gości strzelał debiutujący w drużynie narodowej Przemysław Płacheta, ale z tym uderzeniem Łunin sobie poradził.

Bramkarz Ukraińców zawalił natomiast na całej linii w 40 minucie. Rezerwowy Realu Madryt daleko wyszedł z bramki chcąc powstrzymać szarżującego lewą stroną boiska Piotra Zielińskiego, ale źle wybił piłkę. Pomocnik Napoli przejął futbolówkę i podał ją do Piątka, a ten spokojnie posłał ją do pustej bramki.

Niezadowolony z postawy swoich piłkarzy Andrij Szewczenko w II połowie zmienił w komplecie swoich napastników. Marlos i Wiktor Cygankow strzałami z dystansu starali się zaskoczyć Skorupskiego, ale nasz bramkarz był jednym z najlepszych graczy Polaków w tym meczu.

Dużo lepiej ze zmianami trafił Jerzy Brzęczek. Selekcjoner Polaków w 62 minucie wpuścił na boisko Jakuba Modera, a ten już w pierwszym kontakcie z piłką wpisał się na listę strzelców. Po mocnym dośrodkowaniu Płachety piłkę trącił Piątek, ale ta trafiła w słupek. Wypożyczony do Lecha pomocnik zdołał ją jednak wepchnąć do siatki.

Goście do końca starali się zmienić niekorzystny wynik, ale to nie był ich wieczór. Cygankow nie trafił do siatki nawet w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W dziewiątym spotkaniu z Ukrainą Polska odniosła czwarte zwycięstwo.

Polska - Ukraina 2:0 (1:0)