Adam Kielar
Adam Kielar
Polacy powalczą o trzecie z rzędu mistrzostwo świata w siatkówce.
Polacy powalczą o trzecie z rzędu mistrzostwo świata w siatkówce. PAP/Łukasz Gągulski
W niedzielny wieczór Polska zmierzy się z Włochami w katowickim Spodku w finale siatkarskich mistrzostw świata. Polacy staną przed szansą wygrania trzeciego złotego medalu z rzędu, gdyż wygrali dwa poprzednie mundiale. Transmisja z finału na antenach TVP oraz Polsatu od godziny 20.

O godzinie 18:00 rozpoczął się mecz o brązowy medal. Mierzą się w nim przegrani półfinałów, czyli Brazylia ze Słowenią, która jest drugim współorganizatorem mistrzostw. Spotkanie o trzecie miejsce także jest rozgrywane w słynnej katowickiej hali.

Polska – Włochy. Finał mistrzostw świata

Polacy weszli do finału imprezy po zażartej walce z Brazylią w półfinale. Zwycięstwo w tie-breaku nie przyszło łatwo, ale ostatecznie to biało-czerwoni zmierzą się z Włochami w ostatnim meczu turnieju.

Wcześniej polska reprezentacja pokonała Bułgarię, Meksyk oraz USA w fazie grupowej mistrzostw, w 1/8 finału gładko zwyciężyła z Tunezją, a w ćwierćfinale ciężkie warunki biało-czerwonym postawili Amerykanie.

Włosi w grupie nie stracili nawet jednego seta. Zwyciężyli 3:0 z Kanadą, Turcją i Chinami. Jednego seta urwali im w 1/8 finału Kubańczycy, po czym Włochy wygrały z Francją 3:2, a następnie 3:0 ze Słowenią.

Gdzie oglądać mecz Polska – Włochy?

Bezpośrednią transmisję z finału MŚ w siatkówce przeprowadzi Telewizja Polska. Już od godziny 20, studio rozpocznie się na antenie TVP Sport, w aplikacji mobilnej oraz w systemach Smart TV.

O godzinie 20:50 transmisja rozpocznie się także na antenie TVP1. Spotkanie finałowe siatkarskich mistrzostw świata rozpocznie się o 21:00.

Transmisję przeprowadzi również Polsat Sport. Będzie ona dostępna także na platformie Polsat Box Go. Początek studia o 20:00.

Polska wygrała poprzednie dwa finały MŚ. Zarówno w 2014 roku i 2018 roku Polacy byli lepsi od Brazylijczyków, pokonując ich odpowiednio 3:1 oraz 3:0.

Pierwszy raz biało-czerwoni byli mistrzami świata w 1974 roku, wyprzedzając Związek Sowiecki oraz Japonię.