Polska współorganizatorem mistrzostw świata siatkarek w 2022...

Polska współorganizatorem mistrzostw świata siatkarek w 2022 roku

red/bill

Sportowy24

Aktualizacja:

Sportowy24

Polki w mistrzostwach świata 2022 zagrają u siebie.
1/7
przejdź do galerii

Polki w mistrzostwach świata 2022 zagrają u siebie. ©sylwia dabrowa / polska press

Polska i Holandia w 2022 roku zorganizują mistrzostwa świata w siatkówce kobiet. Wiadomość ogłosił dyrektor generalny Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej Fabio Azevedo podczas sobotniej gali z okazji 90-lecia siatkówki w Polsce.
Dla Polski to nie pierwszy organizowany duży turniej. Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) regularnie wyznacza nas gospodarzem zawodów klubowych lub drużyn narodowych. Choć dotychczas mistrzostwa świata odbyły się w Polsce tylko raz - w 2014 r. i był to mundial siatkarzy.

- FIVB jest zachwycona mogąc wybrać dwa wspaniałe kraje, słynne ze swojej miłości dla sportu i zdolności do organizowania wydarzeń sportowych na światowym poziomie.
Przeprowadziliśmy bardzo ostry proces przetargowy i jednogłośnie zdecydowaliśmy, że wspólna oferta Holandii i Polski była najlepszą dla FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022. Połączenie Holandii z Polską to dla nas bowiem dwa wspaniałe kraje, złączone wspólną siatkarską pasją. Nie mamy wątpliwości, że stworzymy wspaniałe widowisko w 2022 roku, dostarczając najlepszych możliwych doświadczeń zawodniczkom, a kibicom tak w halach, jak i poza nimi, rozrywkę najwyższej próby - podkreślił prezydent FIVB Ary Graca, cytowany przez oficjalny serwis PZPS.

Na razie za wcześnie, by pisać, w jakich miastach będą rozgrywane spotkania.

Ostatnie mistrzostwa świata odbyły się w 2018 r. Turniej zorganizowała Japonia, a wygrała go reprezentacja Serbii. Polki nie zakwalifikowały się do niego.

Gala 90-lecia polskiej siatkówki odbyła się w Warszawie, w studiu Polsatu Cyfrowego. Podczas uroczystości zostali uhonorowani byli i obecni siatkarze, siatkarki, trenerzy oraz ich sztaby, a także sponsorzy i partnerzy PZPS.

Bartosz Kurek: Nie oceniajmy kogoś, jeśli nie przeszliśmy metra w jego butach

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Sportowy24 na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej