Polska wygrała z Mołdawią w Gdańsku w Rugby Europe Trophy [ZDJĘCIA]

(stan)
Polska pokonała Mołdawię 13:0 w meczu Rugby Europe Trophy 2017/18. Spotkanie rozegrane zostało na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku.

Reprezentacja Polski w rugby zagrała przy Traugutta w Gdańsku po pięciu latach. Wówczas wygrała z Niemcami 22:13, a dziś gdański stadion znowu okazał się szczęśliwy. Biało-czerwoni już w ciągu 12 minut ułożyli spotkanie po swojej myśli. Na początku spotkania Wojciech Piotrowicz celnym kopem z karnego zdobył trzy punkty. Potem przyłożenie zaliczył Mateusz Plichta i Polacy prowadzili 10:0. Polacy przeważali już do końca pierwszej połowy i kontrolowali wydarzenia na boisku. Obaj zawodnicy, którzy punktowali dla naszej reprezentacji występują w zespole Ogniwa Sopot.

W drugiej połowie tempo gry było mniejsze. Wynik spotkania ustalił, z karnego Jędrzej Nowicki, który obecnie gra we Francji, ale w tym sezonie pomógł w kilku spotkaniach drużynie Lechii Gdańsk.

Polska – Mołdawia 13:0 (10:0)

Punkty: Plichta 5, Piotrowicz 5, J. Nowicki 3

Polska: Wilczuk (55 Janiec), Bobryk (66 Ignaczak), Bysewski (68 Kostałkowski), Powała-Niedźwiecki (68 Mirosz), Bartoszek, A. Nowicki, Płonka Jr (66 Wiśniewski), Zeszutek, Plichta (59 Bobruk), Piotrowicz (20 J. Nowicki), Rokicki, Gdula, Bracik, Sirocki, Rajewski (46 Szczepański)

Mołdawia: Cangea (49 Macaria), Colev, Morosanu (76 Cebotaru), Titica, Began (46 Nimirenco), Budaian, Brinza (71 Lesanu), Siscan, Preguza (78 Diaconu), Popa, Copitov, Misin, Cotruta, Gheorghies, Adam

TOP sportowy: zobacz hity internetu

Materiał oryginalny: Polska wygrała z Mołdawią w Gdańsku w Rugby Europe Trophy [ZDJĘCIA] - Dziennik Bałtycki