Polskie piłkarki ręczne pokonały Japonię i zajęły 13. miejsce na rozgrywanych w Kielcach mistrzostwach świata do 18 lat [ZDJĘCIA]

W meczu o 13. miejsce rozgrywanych w Kielcach mistrzostw świata piłkarek ręcznych do 18 lat, Polska wygrała z Japonią.

Polska - Japonia 22:19 (12:10)

Polska: Chodakowska, Wdowiak, Zima - Cygan 1, Stanisławczyk, Sobecka 10, Więckowska 4, Stapurewicz, Zagrajek, Haric, Szczepanik, Dworniczuk, Bury, Borowska 6, Pietras, Kowalik 1.

Japonia: Chiba, Sakaki - Hashiguchi, Tsujino, Abe 6, Ito 5, Hattori, Yasuda, Okada 6, Sakaki, Hirano, Tanifuji 2, Kurebayashi, Emoto, Ujimura, Moriya, Ueda.

Po przegranej w 1/8 z ekipą Danii, Biało-Czerwonym przyszło rywalizować o 13. miejsce w turnieju. Wynikało to z rankingu drużyn grających o miejsca 9-16, tworzonego na podstawie meczów rundy grupowej - niżej od Polek i Japonek były w nim tylko grające o 15. lokatę Austriaczki i Tunezyjki.

W odróżnieniu od meczu z Danią, tym razem to nasz zespół miał w spotkaniu z Japonią przewagę warunków fizycznych. Drużyna trenerki Agnieszki Truszyńskiej od razu to wykorzystała, oddając kilka skutecznych rzutów z drugiej linii i obejmując prowadzenie. Najwyższe w pierwszej połowie było ono w 19 minucie - 11:7. Potem jednak nasze zawodniczki zaczęły zbyt pochopnie oddawać rzuty i drużyna z Kraju Kwitnącej Wiśni odrobiła część strat.

Po przerwie Polki szybko odskoczyły (41 minuta 16:11) i wydawało się, że zaczną kontrolować mecz, ale znów zacięła się skuteczność i w 52 minucie Azjatki doprowadziły do remisu 18:18. Na szczęście w końcówce nasza bramkarka Barbara Zima niwelowała skutki błędów koleżanek w ataku, w ostatnich ośmiu minutach wpuszczając tylko jeden rzut i to z karnego.

Piątek jest w turnieju dniem wolnym, w sobotę odbędą się mecze półfinałowe, w niedzielę mecze o miejsca, w tym spotkania o brązowy i złoty medal. Wszystkie weekendowe mecze odbędą się w Hali Legionów, wstęp wolny.