Porażka i wygrana piłkarzy Korony Kielce w sparingach z Wisłą Płock. Teraz Legia!

W rozegranych w Warce ostatnich sparingach przed sezonem 2022/23, korona Kielce przegrała z Wisłą Płock 0:2 i wygrała z tą drużyną 3:1. Korona Kielce
Piłkarze Korony Kielce grali dziś (piątek) w Warce z Wisłą Płock ostatnie sparingi przed rozpoczęciem rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Pierwszy mecz, który rozpoczął się w południe, kielczanie przegrali 0:2. Drugie spotkanie wygrali 3:1. Zobacz zapis relacji na żywo.

Piłkarze Korony Kielce przegrali sparing z Wisłą Płock. Jeszcze dzisiaj rewanż. Zobacz wynik na żywo

DRUGI MECZ
Korona Kielce - Wisła Płock 3:1 (2:1)
Bramki: Jewgienij Szikawka 25, Radosław Seweryś 42, Adrian Danek 86 - Kristian Vallo 30.

2' Wisła bliska objęcia prowadzenia, ale do bramki nie trafia Vallo.
5' Kolejna okazja dla rywala, kielczanie blisko samobójczego trafienia, ale czujnie w bramce Zapytowski
21' Tym razem dobra akcja naszego zespołu, ale Zarandia płaskim strzałem z 18 metrów wprost w bramkarza
25' GOL DLA KORONY! po szybkiej i składnej kontrze na 1:0 trafia Szikawka.
30' Celny strzał Vallo i remis 1:1.
39' Szikawka znów mógł dać Koronie prowadzenie, ale trafił w golkipera.
42' Po uderzeniu Sewerysia piłka odbija się od zawodnika Wisły, myli bramkarza i mamy 2:1!
44' Michalski bliski wyrównania, ale bardzo dobra interwencja Zapytowskiego.
45' Kolejna okazja Wisły do wyrównania, strzelał Warchoł, ale znów przytomnie bramkarz Korony.
45' - koniec pierwszej części gry.
46' Zaczęła się druga połowa.
57' Wisła zdobyła gola, ale sędzia odgwizdał spalonego.
61' Zmiana w Koronie: za Jakuba Górskiego - Hubert Szulc.
73' Głową strzela Michalski z Wisły, ale Zapytowski bez problemów chwyta piłkę.
80' Zmiana w koronie: za Szikawkę - Jakub Przybysławski.
83' Trzecia zmiana w Koronie: Hubert Zwoźny za Jacka Podgórskiego.
86' GOL DLA KORONY! Adrian Danek na 3:1!
90' Koniec spotkania! Ostatni sparing przed inauguracją PKO BP Ekstraklasy (16 lipca o godzinie 20 na Suzuki Arenie z Legią Warszawa) Korona wygrywa 3:1.

Wisła: Lodziński - Pawlak, Michalski, Krivotsyuk, Tomasik - Vallo, Furman, Warchoł, Kolar, Kocyła - Sekulski.

PIERWSZY MECZ
Korona Kielce - Wisła Płock 0:2 (0:0) - koniec meczu.
Korona: Forenc – Szymusik, Petrow, Zebić, Balić – Łukowski, Deja, Sewerzyński, Szpakowski, Błanik (72. Nojszewski) – Śpiączka (86. Szulc).
Wisła: Kamiński - Rzeźniczak, Kapuadi, Chrzanowski - Gerbowski, Mokrzycki, Rasak, Drapiński - Wolski, Lewandowski, Davo.

5' Dobrą sytuację miał Davo z Wisły, ale przytomnie interweniował bramkarz Korony, Forenc.
15' Na bramkę płocczan strzelał z dystansu Śpiączka, ale mocno niecelnie.
17' Soczysty strzał Szpakowskiego, lecz dobra interwencja bramkarza Wisły.
25' Mogło być 1:0 dla ekipy z Płocka. Lewandowski uderzył obok interweniującego Forenca, ale jeden z naszych obrońców wybił piłkę zmierzającą do bramki.
28' Kolejna dobra sytuacja Davo, ale zawodnik z Płocka uderzył obok kieleckiej bramki.
30' Kolejna okazja rywali - strzelał Mokrzycki, ale uderzenie zostało zablokowane przez obrońców.
35' Znów strzela Davo, ale bardzo niecelnie.
45' Forenc bez problemów obronił strzał Wolskiego i koniec pierwszej połowy, która przebiegała z przewagą Wisły.

Rozpoczęła się druga połowa.
47' Dobra akcja ekipy z Kielc, ale strzał Łukowskiego zablokował Rzeźniczak.
48' Najlepsza jak dotąd okazja Nafciarzy. Cielemęcki trafił w poprzeczkę, a dobitkę Szwocha przytomnie obronił bramkarz Korony.
51' Tym razem groźna akcja naszego zespołu, ale bramkarz Wisły złapał piłkę po mocnym uderzeniu Błanika.
60' Znów fenomenalnie spisał się Forenc - bramkarz Korony najpierw odbił piłkę po kąśliwym uderzeniu Wolskiego i nie dał się pokonać przy dobitce Pawlaka.
72' Po okresie gry w środku pola, pod bramkę Korony znów przebiła się Wisła. Szczutowski strzelał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, pomylił się niewiele.
74' Wisła wychodzi na prowadzenie. Gola zdobył Gerbowski.
81' Drugi gol dla rywali, strzelcem Davo
90' KONIEC MECZU, Korona przegrywa z Wisłą Płock 0:2, o 14.30 rozpocznie się drugi sparing pomiędzy tymi drużynami

Mecze, które Korona rozgrywa na zakończenie krótkiego zgrupowania w Warce, są zamknięte dla mediów i kibiców. To ostatnie sprawdziany kieleckiego zespołu przed inauguracją PKO BP Ekstraklasy. W sobotę, 16 lipca, o godzinie 20, drużyna trenera Leszka Ojrzyńskiego podejmie na Suzuki Arenie Legię Warszawa.