Porażka juniorów młodszych Korony z Wisłą w Krakowie 2:4. Kto grał z wiatrem ten strzelał

Sławomir Stachura
W meczu drugiej kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 18 Korona Kielce przegrała w Krakowie z Wisłą 2:4. Do przerwy kielczanie prowadzili 2:0.

Wisła Kraków – Korona Kielce 4:2 (0:2)
Bramki:
Kacper Wydra 46, Patryk Pischinger 50, Mateusz Magdziarz 63, Patryk Warczak 82 - 20 Jakub Konstantyn 20, Miłosz Gierczak 37.
Korona: Drej – Ł. Górski, Kiełb, Dela, Cukorowski – Konstantyn (70. Śliwa), R. Turek (63. Słabosz), Kaczmarski (68. Płocica), Tomczyk (60. Jagła) - Gierczak, Rybus.

Podopieczni trenerów Michała Gębury i Marka Graby mieli do przerwy dwie bramki zaliczki, ale w drugiej połowie skuteczniejsi byli gospodarze. Kielczanie stracili wtedy aż cztery gole i wrócili z Krakowa z niczym.

-To był dziwny mecz, bo kto grał z wiatrem ten strzelał gole, choć akurat nie miał on wielkiego wpływu na to, co działo się na boisku. Patrząc na grę, to zasłużyliśmy w tym spotkaniu przynajmniej na remis, ale w drugiej połowie Wisła była skuteczniejsza i zainkasowała komplet punktów – ocenił mecz Marek Graba, trener Korony.

Zaczęło się bardzo obiecująco, bo w 20 minucie Korona objęła prowadzenie. Piłkę w pole karne dostał Konstantyn, przełożył sobie ją na drugą nogę i trafił do siatki.

W 37 minucie znów kielczanie cieszyli się z gola, gdy Miłosz Gierczak otrzymał dobre podanie od Tomczyka i z bliska podwyższył na 2:0. Kielczanie mieli jeszcze przynajmniej trzy znakomite sytuacje, zabrakło jednak skuteczności.

Po przerwie było już dużo gorzej, a Wisła zdobyła kontraktową bramkę już w pierwszej akcji, gdy Kacper Wydra po podaniu z boku znalazł się w polu karnym i pokonał Dreja.

Wisła szybko doprowadziła do remisu po bramce po rzucie rożnym, ale wtedy znów Korona przyśpieszyła i stworzyła sobie dobre sytuacje. Między innymi Radek Turrek trafił w poprzeczkę.

To co nie udało się Koronie zrobiła Wisła, wykorzystała kontrę i wyszła na prowadzenie, a w końcówce ustaliła wynik, gdy piłka odbiła się rykoszetem od jednego z graczy i zaskoczyła Dreja w bramce.

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Korona ma 45 lat. Tak awansowała do ekstraklasy

TOP 11 najlepszych napastników Korony w ekstraklasie! Król może być tylko jeden! Sprawdź - aktualizacja [GALERIA]

Korona Kielce, Wiosna 2019 - Piłkarze bez tajemnic, Kontrakty, wartość rynkowa

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O KORONIE KIELCE NA:

Korona Kielce - Echo Dnia

Materiał oryginalny: Porażka juniorów młodszych Korony z Wisłą w Krakowie 2:4. Kto grał z wiatrem ten strzelał - Echo Dnia Świętokrzyskie