krk
Legia w sparingu z Kazachami zmarnowała dwa rzuty karne
Legia w sparingu z Kazachami zmarnowała dwa rzuty karne Szymon Starnawski
Piłkarze Legii Warszawa ulegli 0:1 Kajratowi Ałmaty w meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Belek. Wicemistrzowie Polski nie wykorzystali dwóch rzutów karnych. W 70. minucie sędzia wyrzucił z boiska po jednym zawodniku Legii i Kajratu.

Na niedzielę Legia zaplanowała dwumecz z Kajratem Ałmaty. W pierwszym starciu Aleksandar Vuković postawił na dublerów, ale nie tylko. W wyjściowym składzie wystąpił m.in. Paweł Wszołek. W 14. minucie Mateusz Wieteska mógł dać stołecznej drużynie prowadzenie. Obrońca Wojskowych z rzutu karnego uderzył jednak wysoko nad poprzeczką. Kajrat zaskoczył Legię przed przerwą. Po asyście Konrada Wrzesińskiego do siatki trafił Artur Szuszenaczew.

Pierwszy niewykorzystany rzut karny Legii (Mateusz Wieteska):

Niezwykle gorąco zrobiło się w 70. minucie. Po brzydkim faule na Pawle Stolarskim zawodnicy obu drużyn skoczyli sobie do oczu, a sędzia czerwonymi kartkami ukarał Williama Remy'ego i Szuszenaczewa. Kilka chwil później Legia powinna wyrównać. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Walerian Gwilia, ale bramkarz odbił futbolówkę. Drugi sparing zaplanowano na godz. 15:30.

Drugi niewykorzystany rzut karny Legii (Walerian Gwilia):

Legia Warszawa - Kajrat Ałmaty 0:1 (0:1)
Bramka: Artur Szuszenaczew 42

W 13. minucie Mateusz Wieteska nie wykorzystał rzutu karnego (strzał obok bramki).
W 75. minucie Walerian Gwilia nie wykorzystał rzutu karnego (obronił Danił Ustimienko).

Legia Warszawa: Wojciech Muzyk (62 Cezary Miszta) - Paweł Stolarski, William Remy (62 Inaki Astiz), Mateusz Wieteska, Luis Rocha - Paweł Wszołek (56 Radosław Cielemęcki), Walerian Gwilia, Cafu, Mateusz Praszelik, Piotr Pyrdoł (66 William Remy) - Kacper Kostorz.

Kajrat Ałmaty: Stas Pokatiłow (46 Danił Ustimienko) - Dino Mikanović, Rade Dugalić, Nurały Alip, Gafurżan Sujumbajew - Konrad Wrzesiński (79 Damir Bitusupow), Adam Adachadżyjew, Ajboł Abikien, Jerkiebułan Siejdachmiet (69 Danijar Usienow) - Artur Szuszenaczew, Abat Ajymbietow (78 Wiaczesław Szwyriew).

czerwone kartki: William Remy (70. minuta, Legia) - Artur Szuszenaczew (70. minuta, Kajrat).

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Oczekiwania wobec tych zawodników były i nadal sa spore. Na swojej pozycji mieli "wybić" konkurencję. Dzieje się jednak zupełnie inaczej. Jeden przegrywa walkę o skład z nastolatkiem, drugi pokutuje za kartki, trzeci kopie wyłącznie w rezerwach. Zobaczcie listę nieudanych letnich transferów w klubach PKO Ekstraklasy.

Mieli błyszczeć, a przynajmniej stać się ważnym ogniwem. 7 k...