Mateusz Kołodziej
W meczu PGNiG Superligi Kobiet w piłce ręcznej, Ruch Chorzów wygrał z Koroną Handball Kielce.

Ruch Chorzów - Korona Handball Kielce 30:21 (10:13)

Korona Handball: Chojnacka, Nazimek – D. Więckowska 9 (2), Skowrońska 1, Syncerz 3 (1), Czekala 2, Zimnicka 1, Gliwińska 1, Homonicka, M. Więckowska 2, Dos Santos 1, Parandii 1.

Ruch: Kuszka – Drażyk 10 (2), Jasinowska 1, Piotrkowska 6, Polańska, Stokowiec 3, Masłowska 3, Lipok 3, Lesik 2, Rodak 2.

Karne. Korona Handball: 3/5 (D. Więckowska nad bramką, rzut M. Więckowskiej obroniła Kuszka). Ruch: 2/3 (rzut Rodak obroniła Chojnacka).

Kary. Korona Handball: 14 minut (Czekala, Skowrońska po 4, M. Więckowska, Syncerz, Gliwińska po 2). Ruch: 14 minut (Masłowska, Jasinowska, Lesik po 4, Stokowiec 2).

Sędziowali: Korneliusz Habierski, Grzegorz Skrobak (Głogów). Widzów: 300.

Przebieg: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:6, 4:6, 4:7, 4:8, 6:8, 6:10, 7:10, 7:12, 10:12, 10:13 – 10:14, 13:14, 13:16, 16:16, 16:17, 19:17, 19:18, 23:18, 23:19, 25:19, 25:20, 29:20, 29:21, 30:21.

Porażka Korony Handball w Chorzowie sprawia, że znacznie zmalały szanse kielczanek na wyjście z miejsc barażowych. Strata naszego zespołu, ostatniego w tabeli, do będącego na 10., bezpiecznym miejscu Ruchu to już siedem punktów.

Pierwsza połowa to był strzelecki pojedynek Dominiki Więckowskiej z Korony Handball i Magdaleny Drażyk z Ruchu. Wygrała go kielczanka 8:6. Nasze zawodniczki bardzo dobrze zaczęły mecz. W bramce dobrze spisywała się Patrycja Chojnacka, skutecznie grała defensywa, z której nasze zawodniczki wyprowadzały kontrataki. W 9 minucie Ruch przegrywał 1:4, w 21 – 6:10, a w 25 – 7:12. W końcówce pierwszej połowy zespół z Kielc miał serię prostych strat w ataku i chorzowianki odrobiły nieco ze strat.

Na początku drugiej połowy nasze szczypiornistki znów zrobiły kilka prostych błędów w ataku i Ruch szybko zniwelował przewagę – w 40 minucie było 16:16. „Więcu” nie była już tak skuteczna, a Drażyk i owszem. Rozgrywająca Ruchu miała w dodatku wsparcie w kilku innych koleżankach. Cztery minuty później zespół z Chorzowa prowadził już 19:17, a w 51 minucie – 23:18.

Chwilę wcześniej kielczanki nie wykorzystały podwójnego osłabienia Ruchu. Końcówka to już wyraźna przewaga gospodyń. Ostanie 18 minut meczu wygrały one 14:4. W ostatnich minutach meczu w PGNiG Superlidze zadebiutowała młoda bramkarka Korony Handball, Anna Nazimek.

Ośmiu piłkarzy Borussii Dortmund stawiło się w sądzie w sprawie zamachu na klubowy autokar. Zeznania składał m.in. Łukasz Piszczek

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

Kamil Stoch zdobył kryształową kulę Pucharu Świata. ZOBACZ

Mocna delegacja Wisły! Jedenastka 28. kolejki Ekstraklasy

Najbardziej wartościowi polscy piłkarze [TOP 20]

Zimowe igrzyska Pjongczang 2018 - NAJLEPSZE ZDJĘCIA

Materiał oryginalny: Porażka piłkarek ręcznych Korony Handball Kielce w Chorzowie. A przed przerwą prowadziły już pięcioma bramkami... - Echo Dnia Świętokrzyskie