W drugim meczu turnieju piłkarek ręcznych w słowackiej Sali, Korona Handball Kielce poniosła pierwszą porażkę.

Korona Handball Kielce - Slovan Duslo Sala 25:28 (11:13)

Korona Handball: Orowicz, Nazimek - Zimnicka 1, Gliwińska, Janczyk, Czekala 1, Skowrońska 5 (3), Charzyńska 9, Mochocka 1, Strózik, Homonicka, Jach, Kędzior, Syncerz 8.

W piątek kielczanki, będąc tuż po podróży, zagrały bardzo dobry mecz i wygrały z SSK SLS Preszów 33:27. W sobotę rano zmierzyły się z innym słowackim zespołem, gospodarzem turnieju, Slovanem Duslo Sala, wielokrotnym mistrzem Słowacji.

ZOBACZ>>> Wygrana Korony Handball Kielce na Słowacji. Na mecz prosto z autokaru

- To był nasz słabszy mecz, niż w piątek, ale i tak jestem zadowolony z jakości gry dziewczyn. Może było tylko trochę za dużo prostych strat w ataku - ocenił trener kieleckiego zespołu, Paweł Tetelewski.

Podczas meczu doszło do niecodziennej sytuacji. Już w 16 minucie trzecią karę dwuminutową i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczyła Wiktoria Gliwińska. - "Gliwa" przy naszych brakach na rozegraniu w ataku gra na środku rozegrania i spisuje się dobrze. W obronie graliśmy dziś podwyższoną obroną i ona grała na wysuniętej jedynce. Trzy przypadkowe faule i mecz się dla niej skończył - relacjonował szkoleniowiec kielczanek.

Najskuteczniejsza w Koronie Handball w tym meczu była nowa rozgrywajaca, Edyta Charzyńska.

Kielczanki zajęły drugie miejsce w grupie. Jeszcze w sobotę po południu Korona Handball zagra kolejny mecz, z czeską Zorą Ołomuniec, zwycięzcą drugiej grupy, w której grały również austriackie Hypo Niederostereich i polski JKS SPR Jarosław.

Nasza drużyna wyjechała na Słowację bez kilku zawodniczek, bramkarki Małgorzaty Hibner, obrotowej Pauliny Piwowarczyk, rozgrywających Magdy i Dominiki Więckowskich i skrzydłowej Olesii Parandii.

Materiał oryginalny: Porażka piłkarek ręcznych Korony Handball w turnieju na Słowacji. Zawodniczka z Kielc uzbierała trzy kary już w 16 minucie - Echo Dnia Świętokrzyskie