Porażka piłkarzy ręcznych AZS UJK Kielce w pierwszoligowym debiucie, ale po walce do końca

AZS UJK Kielce
W meczu pierwszej kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KPR Legionowo wygrał z AZS UJK Kielce.

KPR Legionowo AZS UJK Kielce 33:31 (18:19)

AZS UJK: Jastrząb, Czerwiński - Bernacki 4, Falasa, Bulski 5, Boszczyk 2 (2), Wacek 1, Stępnik 5, Szafarczyk 2, Siedlarz 1, Bysiak, Goliszewski 4, Sornat 4 (1), Gasin 3.

KPR: Lipka, Szałkucki - Filipowicz 1, Prątnicki 6, Kostro 3, Suliński 6, Fąfara 3, Miecznikowski 2, Wołowiec 4, Chabior, Olkowski 1, Ciok 7 (3).

Kielczanie w swoim debiucie w pierwszej lidze byli o krok od sprawienia niespodzianki w meczu z rywalem dużo bardziej doświadczonym, mającym w składzie zawodników z dużym zapisem meczów w Superlidze (Krzysztof Lipka, Michał Prątnicki, Kamil Ciok).

W pierwszej połowie prowadzenie kilka razy przechodziło z rąk do rąk. W 21 minucie Legionowo prowadziło 13:10, a od wyniku 17:15 w 28 minucie goście zdobyli cztery bramki z rzędu i do przerwy minimalnie prowadzili.

W drugiej połowie niemal cały czas prowadzili gospodarze, a AZS UJK kilka razy doprowadzał do remisu. Ostatni raz w 49 minucie, kiedy było 29:29. Jednak od tego momentu KPR rzucił trzy bramki z rzędu i już nie oddał prowadzenia.

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH PGE VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, SURFING, WESELA… [zdjęcia]