Jakub Guder
Jakub Guder
Szczecin 26 01 2020mecz energa basket ligi king szczecin biale stroje kontra slask wroclaw  zielone stroje na zdjeciu trener slaska wroclaw oliver vidinfot. andrzej szkocki / polska press
Szczecin 26 01 2020mecz energa basket ligi king szczecin biale stroje kontra slask wroclaw zielone stroje na zdjeciu trener slaska wroclaw oliver vidinfot. andrzej szkocki / polska press Andrzej Szkocki / Polska Press
Koszykarze Śląska Wrocław byli o krok od sprawienia miłej niespodzianki w Lublinie. Ostatecznie przegrali ze Startem Pszczółką 76:79.

Start był przed meczem ze Śląskiem wiceliderem Energa Basket Ligi. Na dodatek niepokonanym na własnym parkiecie. Nic więc dziwnego, że uznawano go za faworyta spotkania. Wrocławianie jednak w pierwszych dwóch kwartach niespodziewanie wypracowali sobie ośmiopunktową przewagę, której bronili do ostatniej akcji meczu.

Przy remisie 72:72 - na półtora minuty przed końcem - akcję wykończył Akos Keller, ale trójką odpowiedział Martins Laksa. Do końca meczu zostało 40 sekund, a faul i dwa rzuty osobiste na punkty zamienił świetny tego dnia Jovanović. Przedostatnie posiadanie było więc po stronie gospodarzy, a na tablicy widniał wynik 75:76. Mimo niezłej obrony zawodnicy Davida Dedka zdołali wypracować minimum miejsca dla Martinsa Laksy, który trafił trudny rzut z półdystansu. Decydująca akcja należała do WKS-u - niestety Jovanović nie trafił najważniejszego rzutu w meczu. Piłkę zebrali gospodarze, a do końca spotkania zostało już za mało czasu, by odrobić straty.

- Mieliśmy rzut na zwycięstwo, ale nie trafiliśmy go i dwa punkty zostają w Lublinie. Z drugiej strony my też zagraliśmy dobre spotkanie, przynajmniej przez 28 minut - ostatnie dwie minuty trzeciej kwarty były tragiczne, pozwoliliśmy w nich na serię 13:0 w wykonaniu przeciwników - zauważył trener Olivier Vidin.

Energa Basket Liga

Pszczółka Start Lublin - WKS Śląsk Wrocław 79:76 (15:16, 17:24, 25:18, 22:18)

Start: Laksa 20, Sharma 11, Jeszke 11, Dziemba 9, Medford 8 (10 as), Moore 8, Dorsey-Walker 6, Borowski 6, Szymański 0, Pelczar 0.

Śląsk: Jovanović 29, Ramljak 16, Stewart 11, Keller 8, Dziewa 5, Gabiński 3, Musiał 2, Gordon 2.

Inne najnowsze wyniki: Trefl Sopot - Polski Cukier Toruń 96:67 (24:12, 23:16, 28:23, 21:16), PGE Spójnia Stargard - Enea Astoria Bydgoszcz 86:95 (25:20, 27:29, 22:27, 12:19), Legia Warszawa - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 89:73 (20:18, 21:15, 27:25, 21:15), Trefl Sopot - GTK Gliwice 80:110 (14:32, 31:29, 14:22, 21:27), Asseco Arka Gdynia - Polpharma Starogard Gdański 92:90 (23:28, 16:22, 36:23, 17:17), Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski - King Szczecin 91:59 (21:12, 22:18, 21:11, 27:18).

16. MKS Dąbrowa Górnicza___6___6___0-6

Najbliższe mecze. Dziś (środa): Anwil - MKS Dąbrowa (godz. 18). Jutro: Trefl - King Szczecin (17.35, Polsat Sport Extra). 30.10: Anwil - Zastal (17.35, Polsat Sport News), Asseco Arka - Enea Astoria (19.30). 31.10: Polski Cukier - Polpharma (15.30), Pszczółka Start - Legia (17.35, Polsat Sport News), GKT Gliwice - Śląsk (19).

W grudniu 2019 roku ukazały się ostatnie numery polskich edycji Playboy'a i CKM-u. Przez lata na ich łamach pojawiły się wyjątkowe sesje znanych i utytułowanych sportsmenek z Polski. Anna Werblińska (Barańska), Milena Sadurek (Radecka), Marta Domachowska nago w Playboy'u czy Sylwia Gruchała w CKM-ie. Ich zdjęcia zawsze wzbudzały wśród kibiców wiele dyskusji. Przypominamy te bardziej i mniej znane sportsmenki, które zdecydowały się pozować w magazynach dla panów.Anna Werblińska, siatkarka

Odważne, polskie sportsmenki - to one rozebrały się dla Play...