Porażki Vistalu Gdynia i AZS-u Łączpolu AWFiS Gdańsk

KM
Piotrhukalo
To nie była udana środa dla trójmiejskich szczypiornistek. Vistal Gdynia poniósł pierwszą porażkę w sezonie, przegrywając w Szczecinie z Pogonią 19:24. AZS Łączpol AWFiS Gdańsk był natomiast blisko sprawienia niespodzianki, ale ostatecznie uległ na wyjeździe Selgrosowi Lublin, mistrzowi Polski, 32:33.

Gdynianki jechały do Szczecina jako faworytki. Nie mogło być zresztą inaczej, od początku sezonu znajdowały się w znakomitej formie, wygrały wszystkie 9 spotkań i przewodziły ligowej tabeli. Początkowo wydawało się, że w meczu z Pogonią pójdą za ciosem. Przede wszystkim grały kapitalnie w defensywie i do przerwy prowadziły 12:9.

Początek drugiej połowy również nie zwiastował niczego złego. Jednak w 39. minucie gdynianki ogarnęła kompletna niemoc, przez 8 minut nie strzeliły ani jednej bramki, a karnego zmarnowała Monika Kobylińska, największa gwiazda zespołu. W całej drugiej odsłonie Vistal rzucił ledwie 7 bramek i ostatecznie przegrał 19:24.

Pogoń Baltica Szczecin - Vistal Gdynia 24:19 (9:12)

Pogoń Baltica: Płaczek, Wierzbicka - Bancilon 3, Noga 1, Szczecina 2, Cebula 2, Costa, Królikowska 2, Jedziniak, Zimny 4, Koprowska 2, Zawistowska 2, Kochaniak 3, Jaszczuk, Buratto, Gadzina 3.

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Kamińska - Janiszewska 1, Łabuda, Urbaniak, Dorsz, Kobylińska 7, Stanulewicz 3, Kozłowska 2, Matieli 5, Szarawaga, Borysławska, Uścinowicz, Macedo 1

Porażka Vistalu to spore rozczarowanie, natomiast Łączpol, mimo przegranej, zasłużył na ciepłe słowa. Gdańszczanki mierzyły się na wyjeździe z ligowym hegemonem, Selgrosem Lublin, który cztery razy z rzędu sięgał po mistrzostwo Polski. Faworytkami na pewno więc nie były. Mimo to nawiązały z lubliniankami wyrównaną walkę.

Po niespełna kwadransie przyjezdne prowadziły już 11:6! Selgros szybko jednak odrobił straty i od tego momentu spotkanie było niezwykle wyrównane. Walka trwała do samego końca, ale to mistrzynie Polski okazały się lepsze o jedną bramkę, wygrywając 33:32.

MKS Selgros Lublin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 33:32 (17:16)

MKS Selgros Lublin: Gawlik, Januchta - Bozović 7, Charzyńska, Drabik, Gęga 5, Kowalska 4, Kozimur, Migdaliowa 8, Nocuń 2, Repelewska, Rola, Rosiak, Uzar 1, Skrzyniarz 4, Matuszczyk 2.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk: Kajumowa, Chojnacka - Kalska 9, Skonieczna 2, Górna 2, Stachowska 3, Masna 1, Siódmiak 9, Pasternak 2, Ciura, Żukowska, Świerczek 3, Mazurek, Cirjan 1, Karwecka.

Materiał oryginalny: Porażki Vistalu Gdynia i AZS-u Łączpolu AWFiS Gdańsk - Dziennik Bałtycki