Portland Timbers pokonuje San Jose Earthquakres. Gol Jarosława Niezgody [WIDEO]

Tomasz Górski
Screen YT
MLS. Jarosław Niezgoda nie zwalnia tempa. W 22. kolejce Portland Timbers pokonało u siebie San Jose Earthquakres (2:1). To 8. gol napastnika w tym sezonie i tym samym jest najskuteczniejszym Polakiem za Oceanem, wyprzedzając w klasyfikacji Adama Buksę.

Tuż przed przerwą goście wyszli na prowadzenie po bramce Benjamina Kikanovicia, który z bliska skierował piłkę do siatki po błędzie Larrys Mabiali. Po zmianie stron Portland doprowadziło do wyrównania. Po strzale zza pola karnego piłka odbiła się od Jarosława Niezgoda, myląc Jamesa Marcinkowskiego. W 69. minucie polski napastnik miał okazję do strzelenia drugiego gola w meczu. Tym razem jego uderzenie z narożnika pola bramkowego zdołał odbić bramkarz. Dwie minuty później gospodarze wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Santiago Moreno celną główką popisał się Dairon Asprilla.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Niezgodę, który ma już na koncie 8 goli, zmienił David Ayala.

Portland Timbers - San Jose Earthquakes 2:1 (0:1)
Bramki: Niezgoda 53', Asprilla 71' - Kikanović 42'

Skrót meczu Portland Timbers - San Jose Earthquakes
(Gol Jarosława Niezgody od 3:46)

Po 22 kolejkach Portland Timbers zajmuje 7. miejsce w lidze Konferencji Zachodniej z dorobkiem 31 punktów.