Potarguj się i podyskutuj z innymi fachowcami

Akcja specjalna MTP
Fot. Materiały MTP
Zakreśl w kalendarzu daty od 12 do 15 lutego br. i zarezerwuj sobie wtedy wolne. W tych dniach odbędą się Targi BUDMA 2019. Nie wolno ci przegapić takiej okazji.

Przez cztery dni, od 12 do 15 lutego, to Polska, a konkretnie Poznań, będzie europejską stolicą budownictwa. Tutaj odbędą się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2019. Gdy niemal 30 lat temu organizowano pierwsze targi budowlane pod egidą Międzynarodowych Targów Poznańskich, przewidywano sukces, ale nie aż taki spektakularny, jakim się okazał. W pierwszych edycjach BUDMY uczestniczyło niespełna 300 wystawców z 10 państw, a już uznawano, że to jedne z największych polskich przedsięwzięć tego rodzaju.

Targi światowej klasy
BUDMA to dzisiaj impreza o randze światowej, z roku na rok przyciągająca rzesze ludzi z branży budowlanej oraz sympatyków. Na stałe wpisała się do kalendarza wystawienniczego MTP. W ramachzbliżającej się edycji zaprezentuje się niemal 1000 firm z branży budowlanej. W zeszłorocznej Budmie uczestniczyło około 46 tysięcy ekspertów z Polski i zagranicy, łącznie z prawie 50 krajów. Rosnące zainteresowanie imprezą pozwala przewidywać, że w tym roku rekord frekwencji zostanie pobity.
Warto się o tym przekonać samemu. Choćby dlatego, że specjaliści, zarówno teoretycy, jak i praktycy, będą na wyciągnięcie ręki. Kto szuka nowinek branżowych, ten na targach znajdzie na pewno coś dla siebie. Odbędzie się około 200 premier. Ponadto będzie można skorzystać z konferencji i warsztatów, by posłuchać tego, co fachowcy – np. producenci i przedsiębiorcy, inwestorzy, przedstawiciele sieci handlowych, wykładowcy, architekci – mają do powiedzenia na temat sytuacji w budowlance, co myślą o stosowanych rozwiązaniach i o obowiązujących trendach. Tegorocznej BUDMIE towarzyszyć będą targi WINDOOR-TECH, Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad.

Na poważnie i na wesoło
Organizatorzy, jak co roku, przygotowują dodatkowe atrakcje. Międzynarodowe drużyny wystartują w Mistrzostwach Parkieciarstwa. Będzie rywalizacja (ale na wesoło), a jednocześnie możliwość, aby skorzystać z porad i prezentacji, udzielanych na stanowisku Stowarzyszenia Parkieciarzy Polskich. O tytuł „Turbo Dekarza” powalczą dekarze, cieśle i blacharze. Oprócz wykazania się fachowością na najwyższym poziomie, wśród zadań, jakim sprostać będą musieli śmiałkowie, znajdzie się… wbijanie gwoździ na czas. Na zaproszenie do udziału w Monteriadzie powinni odpowiedzieć ci, którzy są związani z dziedziną stolarki otworowej. W specjalnie wyznaczonej do tego celu strefie zobaczą dobre praktyki montażu okien, drzwi, bram lub osłon.
Na podbudowujących targach nie zabraknie Stref Fachowca, a w nich – pokazów oraz warsztatów z wykorzystaniem najnowszych produktów. Samo oglądanie to jednak za mało, dlatego zainteresowani będą mogli przetestować narzędzia czy sprzęty budowlane, oczywiście pod okiem doradców i instruktorów. Absolutne targowe premiery rynkowe będą stanowiły następną gratkę dla uczestników. Innowacyjne produkty i rozwiązania będą prezentowane w ramach Klubu Premier BUDMY.

Jak teoretyk z praktykiem
Dzień przed inauguracją targów BUDMA 2019, czyli 11 lutego, zacznie się dwudniowe Forum Gospodarcze dedykowane branży budowlanej Build 4 Future. O kierunkach, w jakich podąża i powinna podążać branża, porozmawiają przedstawiciele administracji publicznej z przedsiębiorcami. 13 i 14 lutego natomiast będzie Forum Designu i Architektury D&A, na którym swoje dokonania i opinie przedstawią architekci, projektanci, designerzy czy producenci.

Już można zgłaszać swój udział w targach. W tym celu warto kliknąć na bilety.mtp.pl i zarezerwować bilety. Nie tylko pojedynczy zainteresowani są mile widziani na targach. Grupy również, tym bardziej, że mogą one otrzymać swoiste rabaty, tzn. refundację części kosztów dojazdu. To pod warunkiem, że grupa liczy przynajmniej 8 osób i są to ludzie związani z branżą budowlaną.

Więcej informacji o lutowych wydarzeniach na poznańskich targach już można znaleźć na www.budma.pl, www.windoortech.pl oraz www.build4future.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na sportowy24.pl Sportowy 24