Jakub Maj
Jakub Maj
Leo Messi, czyli Argentyńczyk, który kilka dni temu cieszył się ze zdobycia mistrzostwa świata został wybrany przez dziennikarzy TVP Sport najlepszym piłkarzem na świecie w 2022 roku. 35-latek do końca walczył o triumf w tym plebiscycie z Kylianem Mbappe, z którym zagrał w finale mundialu. Na trzecim miejscu znalazł się Karim Benzema.

Mundial zdefiniował podium

Oczywistym triumfatorem był Leo Messi. Argentyńczyk jest w bardzo dobrej formie co potwierdzają jego ostatnie osiągnięcia. 35-latek był głównym architektem gigantycznego sukcesu reprezentacji Argentyny na mistrzostwach świata w Katarze. Zespół z Ameryki Południowej sięgnął po najważniejszy międzynarodowy puchar po 36 latach przerwy. Messi został uznany najlepszym piłkarzem katarskiego mundialu. Argentyńczyk w drodze po złoto zdobył siedem bramek w tym dwie w wielkim finale. Zanotował też trzy asysty. To jedyny piłkarz w historii nagrodzony dwiema nagrodami; najlepszy był wcześniej w 2014 roku, kiedy Argentyna przegrała finał z Niemcami.

Na drugim miejscu znalazł się Kylian Mbappe, który także zagrał w finale mistrzostw świata. Młody wiek nie przeszkadza Francuzowi, aby być liderem swojej kadry. Dzięki ośmiu bramkom w Katarze został królem strzelców. Bardzo dobre statystyki w PSG sprawiły, że 24-latek znalazł się bardzo wysoko w plebiscycie TVP Sport.

Karim Benzema zajął 3. miejsce. Wysokie miejsce to zasługa zdobycia Złotej Piłki w październiku. Francuski napastnik z Realem Madryt triumfował w Lidze Mistrzów oraz w La Liga. 34-latek sięgnął także po koronę króla strzelców obu rozgrywek.