Zaktualizowano
W ostatnim sparingu podczas tournee po Europie Zachodniej, piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce pokonali mistrza Belgii, Achillesa Bocholt.

Achilles Bocholt - PGE VIVE Kielce 25:39 (12:21)

PGE VIVE: Wolff, Kornecki – Fernandez 7, Aginagalde 2 - Pehlivan, Kulesz 5 - Karacić 4, A. Dujszebajew 1 - Vujović 3, Lijewski 3 - Janc 4, Moryto 2 - Karaliok 6, Guillo 2.

Przebieg: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4. 4:5, 5:5 (‘7), 5:8 (‘10), 6:8, 6:13 (14), 7:13, 7:14, 8:14, 8:15, 9:15, 9:16, 10:16, 10:17, 12:17 (‘24), 12:21 – 16:23, 16:25, 19:25, 19:28, 20:28, 20:30, 21:30, 21:31, 22:31, 22:33, 23:33, 23:35 (‘55), 24:35, 24:37, 25:37, 25:39.

We wcześniejszych meczach PGE VIVE pokonało niemiecki Wilhelmshavener HV (relacja TUTAJ) i holenderski KRAS Volendam (relacja TUTAJ).

W czwartek mistrzowie Polski dołożyli do kompletu trzecią wygraną, tym razem nad mistrzem Belgii. Początek spotkania był wyrównany, bo gospodarze grali bardzo ambitnie, a nasi zawodnicy potrzebowali kilku minut, aby się rozkręcić. Kiedy już do tego doszło, od stanu 6:8 w 11 minucie doprowadzili do wyniku 6:13 trzy minuty potem, a w tym czasie kilkoma ładnymi rzutami z dystansu popisał się się Władysław Kulesz. W końcówce tej części Żółto-Biało-Niebiescy poprawili obronę i przez ostatnich sześć minut przed przerwą nie stracili gola.

Na początku drugiej połowy zespół z Kielc popełnił kilka błędów w ataku i gospodarze zmniejszyli straty do sześciu goli (40 minuta - 19:25), Ostatni kwadrans meczu to znów budowanie przewagi przez nasz zespół, a większość bramek po składnych atakach pozycyjnych zdobyli Artiom Karaliok i Branko Vujović, a z kontrataków Angel Fernandez, najskuteczniejszy zawodnik meczu.

"To był mecz, którego nigdy nie zapomnimy. Mnóstwo kibiców mogło się cieszyć ze świetnej gry drużyny z Kielc" - napisano na facebookowym profilu Achillesa.

Po meczu w Bocholt, kielecka ekipa spędzi noc w Niemczech, a potem wyruszy w drogę do Polski. W niedzielę, 25 sierpnia rozegra ostatni sparing, z Energą MKS w Kaliszu, a sezon ligowy rozpocznie meczem we własnej hali ze Stalą Mielec, w sobotę, 31 sierpnia o godzinie 16.

Materiał oryginalny: Prawie 40 bramek PGE VIVE przeciwko mistrzom Belgii. Jutro mistrzowie Polski wracają do Kielc [ZDJĘCIA] - Echo Dnia Świętokrzyskie