Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Prawie 600 osób wystartowało w 8. Kieleckiej Dysze....

Prawie 600 osób wystartowało w 8. Kieleckiej Dysze. Wygrał Tomasz Biskupski. BIEGŁEŚ? ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIACH [WIDEO]

Prawie 600 osób wystartowało w 8. Kieleckiej Dysze. Zwyciężył Tomasz Biskupski przed Michałem Bąkiem i Piotrem Jaśtalem. Organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Sygnał do rozpoczęcia biegu dał wiceprezydent Kielc Marcin Różycki. -Przed rokiem była piękna pogoda, dzisiaj są trudniejsze warunki, ale frekwencja jest wysoka. Cieszę się, że ten bieg się rozwija i cieszy się tak dużą popularnością - mówił wiceprezydent Różycki.

Na trasie warunki dyktował Tomasz Biskupski (Zabiegani w Kielcach), który wygrał z czasem 36:12.

-Od początku kontrolowałem bieg. Nie szarpałem, cały dystans bieglem spokojnie, wygrałem z dużą przewagą - mówił zwycięzca tego emocjonującego biegu.

Drugie miejsce zajął Michał Bąk z Chełmiec (Czarnecki Run Teamdrukarnia DAP Kielce) - 37:49, a trzecie Piotr Jaśtal (AZS UJK Kielce LKB Rudnik) - 38:41.

-Piotrek pomylił trasę, biegł przede mną i tak naprawdę on powinien być drugi, bo stracił około stu metrów - powiedział Michał Bąk, który jako drugi minął linię mety.

W ciekawym biegu najlepsza wśród kobiet była Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn - uzyskała wynik 44:17. Po raz pierwszy w Kieleckiej Dysze wystartowała Sandra Drabik, reprezentantka Polski w boksie.

-To była spontaniczna decyzja, namówiła mnie koleżanka. Świetna impreza - mówiła nam Sandra, czołowa polska zawodniczka w boksie. Nie mogło, oczywiście, zabraknąć Cezarego Ruszkowskiego, byłego piłkarza Korony, a obecnie trenera, który z powodzeniem startuje też w triathlonie.

Przed 8. Kielecką Dychą na stadionie lekkoatletycznym odbyły się biegi dla dzieci. Wzięło w nich udział około 200 dzieci - od najmłodszych do 10-letnich.

Najmłodsze pociechy biegły razem z rodzicami. Na wszystkich czekały medale, upominki i słodycze. Rywalizacji dzieci z zainteresowaniem przyglądali się wiceprezydent Kielc Marcin Różycki, Grzegorz Sowiński - zastępca dyrektora wydziału edukacji i sportu w Urzędzie Miasta oraz Artur Sabat, który pełni obowiązki dyrektora w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Organizatorem biegu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego i Stowarzyszenia „Biegam, Bo Lubię”. Jednym z patronów medialnych było „Echo Dnia”.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia. Biegłeś? Znajdź się na zdjęciach.