Premier League. Fabiański dostał "piątkę" od Manchesteru City. Po raz pierwszy użyto systemu VAR

Jakub Niechciał
Łukasz Fabiański nie zatrzymał ofensywy Manchesteru City
Łukasz Fabiański nie zatrzymał ofensywy Manchesteru City Rex Features/East News
Manchester City nie chciał być gorszy od Liverpoolu i efektownie rozpoczął walkę o obronę mistrzostwa Anglii. Ekipa Pepa Guardioli rozgromiła na wyjeździe 5:0 West Ham United Łukasza Fabiańskiego. Bramek zdobyli w sumie sześć, ale jedna z nich została anulowana po użyciu systemu VAR.

Do pierwszego w historii użycia wideoweryfikacji (VAR) doszło w drugiej połowie, przy prowadzeniu Manchesteru City 2:0. Wówczas to piłka piłka znalazła się w siatce po raz kolejny, po strzale Gabriela Jesusa.

Sędzia Mike Dean początkowo wskazał na środek boiska, jednak po konsultacji z wozem VAR zmienił decyzję, bo zauważył, że asystujący Brazylijczykowi Raheem Sterling był na minimalnym spalonym. To był historyczny, bo pierwszy anulowany gol w Premier League, gdzie wideoweryfikacja obowiązuje dopiero od tego sezonu.

"The Citizens" wygrali ostatecznie 5:0, a hat trickiem popisał się Sterling. Po jednej bramce zdobyli Jesus i Sergio Aguero z rzutu karnego.

W piątek swój mecz wygrał również wicemistrz Anglii, Liverpool. Podopieczni Jürgena Kloppa pokonali 4:1 Norwich City, a radość ze zwycięstwa zepsuła im tylko kontuzja łydki, jakiej doznał w pierwszej połowie ich bramkarz Alisson Becker. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa rekonwalescencja Brazylijczyka, ale pierwsze diagnozy nie brzmią optymistycznie.

- Sytuacja Alissona położyła się cieniem na cały mecz. Myślał, że coś go uderzyło w łydkę, co nigdy nie jest dobrym znakiem - dodał Klopp cytowany przez brytyjski "The Sun".

Pep Guardiola o Rodrim: Jestem coraz bardziej przekonany, że umowa, którą z nim zawarliśmy będzie jedną z najlepszych, jakie klub osiągnął w ostatnich latach