Premier League. Liverpool znów dokonał cudu, Mane dał wygraną z Aston Villą

MS
GEOFF CADDICK/AFP/East News
Liverpool wyszarpał zwycięstwo na Villa Park z Aston Villą w 11. kolejce Premier League. The Reds wygrali 2:1. Bohaterami wicemistrzów Anglii zostali Andy Robertson i Sadio Mane.

Wydawało się, że The Villans wygrają z Liverpoolem. Piłkarze Jurgena Kloppa szybko stracili gola za sprawą trafienia Trezegueta z 21. minuty. Gracze LFC kompletnie pogubili się przy prostym stałym fragmencie gry. Wysoko ustawiona obrona nie poskutkowała. Świetnie z lewej strony boiska piłkę dorzucił John McGinn, a całość zamknął właśnie Trezeguet.

Trudno powiedzieć, by goście ocknęli się po trafieniu The Villans. Nie potrafili stworzyć dobrej okazji do zdobycia gola. Było też sporo pecha, gdy przed przerwą do siatki trafił Roberto Firmino, ale okazało się, że jest na minimalnym spalonym. Powtórki VAR wykazały, że Brazylijczyk miał... wysunięty bark za linię obrony ekipy z Birmingham.

Goście byli blisko przerwania genialnej passy siedemnastu meczów z rzędu bez porażki. Walili głową w fioletowy mur z Birmingham przez 87 minut, aż w końcu sygnał do walki o zwycięstwo dał Andy Robertson. Szkot świetnie zamknął akcję głową po mocnym dośrodkowaniu Sadio Mane. W czwartej minucie doliczonego czasu gry z rzutu rożnego dośrodkował Trent Alexander-Arnold, a głową piłkę do bramki skierował Sadio Mane.

Liverpool wygrał, wygrał również Manchester City. Mistrzowie Anglii musieli pokonać równie spore trudności. Do przerwy nieoczekiwanie przegrywali u siebie z Southampton. W 70. minucie wyrównanie Obywatelom dał Sergio Aguero, a cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry gola na 2:1 strzelił Kyle Walker. Boczny obrońca City wyrósł na największego bohatera spotkania, bowiem to on asystował przy trafieniu Kuna Aguero.

Za tydzień prawdziwy hit Premier League - na Anfield Liverpool podejmie Manchester City. Po jedenastu kolejkach The Reds mają sześć punktów przewagi nad Manchesterem City.