Projekt Warszawa w końcu zatrzymany w Ergo Arenie! Siatkarze Trefla Gdańsk przerwali niesamowitą serię drużyny ze stolicy ZDJĘCIA

Rafał Rusiecki
Mecz Trefla Gdańsk z Projektem Warszawa (2.04.2023)
Mecz Trefla Gdańsk z Projektem Warszawa (2.04.2023) Jakub Steinborn
PlusLiga. Na zakończenie sezonu zasadniczego siatkarze Trefla Gdańsk mierzyli się w niedzielę, 2 kwietnia 2023 roku z rozpędzonym Projektem Warszawa. Stołeczna drużyna w Ergo Arenie stawiła się opromieniona serią 13 zwycięstw ligowych. I na tym zakończyła, bo żółto-czarni wygrali 3:2 na oczach 4900 widzów.

Mecz Trefl Gdańsk - Projekt Warszawa w Ergo Arenie 2.04.2023

Już przed pierwszym gwizdkiem sędziego w hali Ergo Arena wiadomo było, że Projekt Warszawa zakończy fazę zasadniczą na piątym, a Trefl Gdańsk na szóstym miejscu. Nie zmienia to jednak faktu, że prowadzona przez trenera Piotra Grabana drużyna chciała ustanowić swój rekord wygranych z rzędu, a gospodarze pod wodzą Igora Juricicia im w tym przeszkodzić.

A że zapowiadało się emocjonująco, to i w hali pojawiło się aż 4900 widzów. Klub kibica Projektu stawił się w grupie 76 osób. Wobec tego siatkarzom nie pozostało nic innego, jak zadowolić wszystkich obecnych. Do Ergo Areny wrócili byli zawodnicy Trefla, czyli przyjmujący Artur Szalpuk oraz środkowy Piotr Nowakowski.

Bardzo krótko w tym meczu pograł Jingyin Zhang. Chiński przyjmujący Trefla był z premedytacją wybierany przez rywali na zagrywce i nie radził sobie w przyjęciu. Musiała nastąpić korekta i na boisku pojawił się Argentyńczyk Jan Franchi Martínez. Gospodarze przegrali co prawda pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych pokazali, że poważnie podchodzą do meczu "o pietruszkę". Nie zrazili się nawet tym, kiedy w trzeciej odsłonie prowadzili już 23:20, a mimo to warszawiacy doszli ich na 23:23.

Czwarty set niedzielnego spotkania był już koncertem w wykonaniu Projektu, który wygrał tę część do 15 punktów. O zwycięstwie decydował więc tie-break. Na tę partię więcej sił i pewności siebie zachowali siatkarze Trefla, którzy wygrali 15:12 i w całym spotkaniu 3:2.

Terminarz ćwierćfinałów play-off Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel

Gdańska drużyna w ćwierćfinałach play-off zmierzy się z trzecią siłą PlusLigi, czyli Jastrzębskim Węglem. Pierwsze dwa spotkania zaplanowano w hali w Jastrzębiu-Zdroju - odpowiednio w sobotę, 8 kwietnia o godz. 14.45 oraz w niedzielę, 9 kwietnia o 17.30. Siatkarze do Ergo Areny wrócą na środowy (12 kwietnia) mecz o godz. 20.30. Gra na tym etapie toczy się do trzech zwycięstw. Ewentualny czwarty mecz w Ergo Arenie w czwartek, 13 kwietnia o godz. 17.30, a możliwy decydujący w Jastrzębiu-Zdroju w środę, 19 kwietnia.