Przemysław Frankowski notuje asystę w pierwszym meczu sezonu [WIDEO]

red
Sylwia Dabrowa
Liga francuska. Drużyna RC Lens wygrała u siebie z Brest 3:2. Przy bramce na 2:0 asystował Przemysław Frankowski. Polski skrzydłowy wykonywał rzut rożny. Wrzutka z narożnika boiska trafiła prosto na głowę Floriana Sotoki, który dopełnił formalności.

W Lens długo zanosiło się na łatwe i wysokie zwycięstwo gospodarzy, a na bohatera spotkania wyrósł Florian Sotoca. 31-letni francuski napastnik zdobył wszystkie trzy gole dla miejscowych, a mógł nawet cztery, ale zmarnował rzut karny.

Przemysław Frankowski został etatowym wykonawcą stałych fragmentów gry w zespole RC Lens. Już w pierwszym meczu nowego sezonu przyniosło mu to asystę.

Goście rozpoczęli pogoń od stanu 0:3 i zdobyli dwa gole, w tym jednego z powtórzonej jedenastki, której za pierwszym podejściem nie wykorzystał Romain Del Castillo, ale zespół Lens utrzymał minimalne prowadzenie do końcowego gwizdka.

Na boisko z trójki Polaków wybiegł tylko Frankowski. Adam Buksa leczy kontuzję, a Łukasz Poręba spędził całe 90 minut na ławce rezerwowych. Polski skrzydłowy zaliczył natomiast 75 minut.

Wcześniej w niedzielę drużyna Toulouse zremisowała z OGC Nice 1:1, a bramce gości wystąpił Marcin Bułka. Polaka pokonał tylko w 20. minucie holenderski napastnik Thijs Dallinga.

Bułce trudno będzie jednak pozostać podstawowym golkiperem, gdyż tuż przed rozpoczęciem rozgrywek z angielskiego Leicester City sprowadzono podstawowego bramkarza reprezentacji Danii Kaspera Schmeichela.