Przemysław Frankowski zadebiutował w MLS. Jego drużynę skarcił Zlatan

krk
Łukasz Solski
Pierwsze spotkanie w MLS rozegrał reprezentant Polski Przemysław Frankowski. Były zawodnik Jagiellonii rozegrał 90 minut w starciu z Los Angeles Galaxy, w którym Chicago Fire przegrało 1:2.

Frankowski w styczniu zdecydował się przejść z Jagiellonii do Chicago Fire za 1,5 mln euro. Na debiut w oficjalnym meczu musiał czekać ponad miesiąc. W nocy z soboty na niedzielę drużyna Polaka w spotkaniu pierwszej kolejki mierzyła się w Los Angeles z ekipą Galaxy. Frankowski wyszedł w podstawowym składzie "Strażaków" i rozegrał całe spotkanie.

Jako pierwsi bramkę zdobyli goście. Wynik meczu na początku drugiej połowy otworzył Charles Sapong, który wykorzystał fatalny błąd obrońcy Galaxy. Gospodarze nie załamali się takim obrotem spraw i wyrównali w 68. minucie. Do bramki Fire trafił Daniel Steres. Obrońca Galaxy dobił piłkę po uderzeniu Efraina Alvareza. Komplet punktów zapewnił gospodarzom Zlatan Ibrahimović. Szwedzki gwiazdor pokonał golkipera przyjezdnych dziesięć minut przed końcem spotkania. W meczowej osiemnastce "Strażaków" znalazł się Nemanja Nikolić, ale całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Nasz reprezentant wystąpił w roli lewoskrzydłowego i za swój występ zebrał pozytywne opinie. Był aktywny, napędzał akcje swojego zespołu, często schodził do środka pola. Po jego strzale zza pola karnego futbolówka trafiła w słupek.

W innym spotkaniu debiut w MLS zanotował także Przemysław Tytoń. Polski bramkarz wyjazdowym w meczu przeciwko Seattle Sounders puścił aż cztery bramki, a jego FC Cincinatti przegrało 1:4.

Los Angeles Galaxy - Chicago Fire 2:1 (0:0)

Bramki: Daniel Steres 68, Zlatan Ibrahimović 80 - Charles Sapong 49

Reprezentanci, którzy kończyli kariery w polskiej lidze

Materiał oryginalny: Przemysław Frankowski zadebiutował w MLS. Jego drużynę skarcił Zlatan - Gol24