Przerwana seria Korony Handball. Kielczanki przegrały w Jeleniej Górze

Sławomir Stachura
W meczu grupy 7-11 PGNiG Superligi piłkarek ręcznych, KPR Jelenia Góra wygrała z Koroną Handball Kielce.

KPR Jelenia Góra - Korona Handball Kielce 32:31 (15:18)

Korona Handball: Orowicz, Hibner - Zimnicka 1 , D. Więckowska 3, Gliwińska 3, M. Więckowska 2, Czekala, M. Skowrońska 4 (3), Charzyńska 4, Mochocka 4, Piwowarczyk, Parandii 4, Kędzior 2. Trener: Paweł Tetelewski.

KPR: Filończuk 1, Szczurek - Bielecka, Oreszczuk 6, Tomczyk 2, Kobzar 3, Załoga 3, Jasińska 2, A. Skowrońska 2, Żukowska 6, Świerżewska 2 (1), Kanicka 5. Trener: Michał Pastuszko.

Kary. Korona Handball: 6 minut (Czekala, Skowrońska, Homonicka po 2). KPR: 6 minut (Tomczyk 4, Świerżewska 2).

Karne. Korona Handball: 3/5. KPR: 1/1.

Sędziowali: Andrzej Gratunik, Jakub Tarczykowski (Szczecin). Widzów[b]: 200.
[b]Przebieg:
1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 8:4 ('9), 8:9 ('13), 12:9 ('13), 12:11, 13:11, 13:14, 14:14, 14:15, 15:15 ('27), 15:18 - 16:18, 16:19, 17:19, 17:20, 20:20 ('40), 20:21, 22:21 ('44), 22:22, 23:22, 23:23, 24:23, 24:24, 26:24 ('51), 26:25, 27:25, 27:26, 29:26 ('54), 29:29 ('59), 30:29, 30:30, 32:30, 32:31.

Jeleniogórzanki zakończyły serię zwycięstw kielczanek - Korona Handball wygrała poprzednie pięć meczów w grupie walczącej o miejsca 7-11. Nasz zespół już wcześniej zapewnił sobie siódme miejsce w rozgrywkach.

W zespole gości nie zagrała najskuteczniejsza zawodniczka, Honorata Syncerz, która przez cały poprzedni tydzień chorowała.

- Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra w każdym elemencie. Prawie wszystko nam wychodziło. Niestety, na druga połowę wyszedł jakby inny zespół. Zaczęliśmy popełniać bardzo proste błędy, dziewczyny gubiły piłkę, marnowały dobre pozycje. Trochę szkoda tego meczu i przerwanej serii naszych zwycięstw, ale taki mez widocznie musiał przyjść - komentował wiceprezes Korony Handball, Krzysztof Demko.

W końcówce jeleniogórzanki wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Nasze zawodniczki zdobyły kontaktowego gola i miały szansę na remis, bo pozyskały piłkę, ale straciły ją po banalnym błędzie.

Kolejny mecz Korona Handball rozegra w czwartek, 16 maja, o godzinie 18 w Chorzowie z Ruchem.

POZNAJ KIELECKIE WAGS – PIĘKNE ŻONY I PARTNERKI PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK I GRZEGORZ TKACZYK POBIEGLI WŚRÓD GWIAZD [ZDJĘCIA]

ZOBACZ PIĘKNE KIBICKI NA MECZACH PIŁKI RĘCZNEJ [ZDJĘCIA]

TEN MECZ WYCISNĄŁ ŁZY. GWIAZDY PIŁKI RĘCZNEJ ZAGRAŁY DLA 4-LETNIEGO SEBASTIANA Z BUSKA