Andrzej Flügel
Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra przegrali z Astorią Bydgoszcz 107:113.
Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra przegrali z Astorią Bydgoszcz 107:113. Mariusz Kapała
Nie było 16 z rzędu zwycięstwa koszykarzy Stelmetu Enei BC Zielona Góra w Energa Basket Lidze. Zielonogórzanie we własnej hali niespodziewanie przegrali z Astorią Bydgoszcz 107:113. To ich pierwsza w tym sezonie porażka w ekstraklasie przed własną publicznością.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Enea Astoria Bydgoszcz 107:113
Kwarty: 26:21, 25:29, 27:32, 29:31.
Stelmet: Hakanson 19, Radić 18, Thomasson 14, Zyskowski 10, King 9, oraz: Koszarek 12, Meier 12, Witliński 6, Ponitka 5.
Astoria: Clyburn 35, Kemp 14, Zębski 11, Chyliński 2,Sina 0, oraz: Walton 20, Mich. Nowakowski 13, Frąckiewicz 8, Aleksandrowicz 4, Mac. Nowakowski 2, Krasuski 0.

Zielonogórzanie byli faworytem tego meczu i... przegrali. Nadal występowaliśmy bez Drew Gordona, który wrócił z konsultacji w USA, ale ciągle nie jest zdolny do gry. Nasz zespół od kilku spotkań ze słabszymi rywalami chce je wygrać najmniejszym nakładem sił. To z jednej strony zrozumiałe, bo przecież są najbardziej zapracowaną drużyną w Polsce. Z drugiej strony, te pojedynki tracą na atrakcyjności. Tak było w starciu z Astorią. Kiedy tylko zielonogórzanie grali swoje odskakiwali od rywala. Wyglądało to fajnie, ale w momencie, kiedy gospodarze tracili koncentrację, pojawiały się błędy, niemal błyskawicznie tracili przewagę i w niefrasobliwy sposób dawali się doganiać.

Kibice bardzo się starali, ale koszykarze Stelmetu polegli w...

W pierwszej połowie było kilka momentów, kiedy wydawało się, że zielonogórzanom uda się uciec Astorii i spokojnie będą sobie grać mając przewagę kilkunastu punktów. Tak było w 9. min, kiedy po trafieniu Ivicy Radicia wygrywaliśmy 26:19. Wystarczyło niewiele czasu, bo pięć minut, kiedy po rzucie Mateusza Zębskiego rywale doszli nas na trzy punkty i wówczas prowadziliśmy zaledwie 35:32. Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu słaba. Rywale dominowali na deskach mając aż 20 zbiórek, przy 12 naszych, rzucili nam stanowczo za dużo, bo aż 50 punktów.

Kibice jednak mieli nadzieję, że po przerwie pokażmy trochę lepszy basket i odniesiemy 16 z rzędu zwycięstwo. O naszej grze w trzeciej kwarcie nie można powiedzieć nic dobrego. Dawaliśmy się ogrywać, popełnialiśmy szkolne błędy, nie trafialiśmy. Potrafiliśmy zepsuć cztery kolejne akcje. Nic więc dziwnego, że "Astra" widząc jak grają zielonogórzanie nie tylko objęła prowadzenie, ale za sprawą Krisa Clyburna w 28. min wygrywała już 77:71. Przed czwartą kwartą rywal prowadził 82:78 i nie wyglądało to dobrze. W ostatniej odsłonie spotkania momentami było już bardzo źle. Nie potrafiliśmy się przełamać, rywale grali jak uskrzydleni. Swoje dołożyli sędziowie, którzy podjęli kilka fatalnych decyzji. Nikt nie potrafił zatrzymać Clyburna i porażka stała się faktem. Był to najsłabszy mecz Stelmetu w tym sezonie w hali CRS. Cóż, każda seria ma swój koniec...

Tak prezentują się cheerleaderki Stelmetu Enei BC Zielona Gó...

Piotr Protasiewicz 25 stycznia 2022 roku skończył 47 lat. Kapitanie, życzymy przede wszystkim zdrowia, bezkolizyjnej i wciąż szybkiej jazdy. - Jestem ambitnym gościem i cały czas chciałbym jeździć na wysokim poziomie i zdobywać medale - mówi Piotr Protasiewicz, żużlowiec Falubazu Zielona Góra. - Uważam, że wcale nie jest to niemożliwe, by jeździć na najwyższym poziomie nawet na końcu kariery. To jest do osiągnięcia i ciężko nad tym pracuję z całym swoim teamem, by poprzeczkę sobie podnosić. Jazda ciągle sprawia mi wielką przyjemność. Pewnie, że na kilka rzeczy spoglądam już inaczej. Potrzebuję mieć więcej spokoju, więcej możliwości na przetestowanie różnych ustawień i pewności, jeśli chodzi o sprzęt. OBEJRZYJCIE W NASZEJ GALERII ZDJĘCIA PIOTRA PROTASIEWICZA Z WIELU LAT JAZDY NA ŻUŻLU >>>>„Protas” jest wychowankiem zielonogórskiego klubu, w ekstralidze zadebiutował w 1992 roku. W sezonach 1994-2006 ścigał się w barwach klubów z Wrocławia, Torunia i Bydgoszczy. W 2007 r. wrócił do Falubazu, w którym jeździ do dziś. Był indywidualnym mistrzem Polski, mistrzem świata juniorów, a z reprezentacją Polski zdobył m.in. trzy tytuły drużynowego mistrza świata. POLECAMY: Piotr Protasiewicz wspomina: Punkty na „trupach” i bolesny chrzest [ZDJĘCIA]POLECAMY:Widzieliście te oprawy kibiców Falubazu? Mistrzostwo świata [ZDJĘCIA]OBEJRZYJ: Piotr Protasiewicz, ikona Falubazu Zielona Góra

Piotr Protasiewicz, żużlowa ikona Falubazu Zielona Góra, sko...