Bohaterowie igrzysk paralimpijskich
Każdy uczestnik zmagań w stolicy Francji to osobna historia, a by spisać wszystkie, należałoby wydać książkę. Uczestników łączy jedno - pomimo przeciwności losu, problemów zdrowotnych, nierzadko bardzo poważnych, nie poddali się, znaleźli swoje miejsce i pasje, a osiąganymi sukcesami mogą zainspirować innych, którzy są w podobnym położeniu jak oni przed kilku, kilkunastu lub więcej laty.
Przykładem mogą być chociażby tenisistki stołowe - Natalia Partyka i Karolina Pęk. Gdy pierwsza zdobywała pierwsze złote medale igrzysk paralimpijskich w karierze, druga z podziwem śledziła jej osiągnięcia. Po latach wraz z idolką nie tylko miała okazję wystąpić w duecie (brązowy krążek), ale w singlu zanotowała od niej lepszy rezultat (złoto Pęk, srebro Partyki).
- Natalia zawsze była dla mnie wzorem i cieszę się, że przez ostatnie 2-3 lata trenowałyśmy razem w Gdańsku i mogłam ją podpatrywać - mówiła po największym w karierze sukcesie Karolina.
Pierwsze medale Polaków
Niektórzy nasi sportowcy w Paryżu zdobywali kolejne krążki (rekordzistka Partyka ma na koncie już dwanaście krążków!). Inni, jak choćby Zbigniew Maciejewski czy Dorota Bucław, dopiero po raz pierwszy znaleźli się w strefie medalowej. Kolejna szansa za cztery lata w Los Angeles, gdzie prawdopodobnie zobaczymy większość medalistów ze stolicy Francji.
Aby przypomnieć sobie medalistów tegorocznych igrzysk paralimpijskich, sprawdzić, jak skomentowali swoje sukcesy w stolicy Francji i zapoznać się z ich pełnym dorobkiem medalowym, kliknij przycisk zobacz galerię i przesuwaj strzałkami w prawo.