Przyszły piłkarz ręczny PGE VIVE Kielce, Francuz Dylan Nahi młodzieżowym mistrzem świata i w najlepszej siódemce turnieju

Instagram
Dylan Nahi, francuski lewoskrzydłowy, który ma podpisany ważny od 2021 roku kontrakt z PGE VIVE Kielce, został w niedzielę młodzieżowym mistrzem świata. Znalazł się także w najlepszej siódemce turnieju rozgrywanego w hiszpańskim Vigo.

Dylan Nahi ma 20 lat, jest zawodnikiem francuskiego Paris Saint Germain Handball, a kilka miesięcy temu podpisał czteroletni kontrakt z PGE VIVE Kielce, który zacznie obowiązywać w lipcu 2021 roku.

TAKIE BRAMKI ZDOBYWAŁ DYLAN NAHI W FINALE

Nahi w niedzielę został mistrzem świata do 21 lat. W finale turnieju w Vigo Francja pokonała Chorwację 28:23, a przyszły zawodnik klubu z Kielc zdobył w tym spotkaniu trzy bramki. Został także uznany za najlepszego lewoskrzydłowego turnieju.

Droga do złota nie była dla Trójkolorowych łatwa. Wprawdzie gładko wygrali pierwsze trzy grupowe mecze z łatwymi rywalami (z Nigerią 48:19, z Koreą Południową 46:32 i z Australią 50:11), ale przegrali dwa ostatnie spotkania - ze Szwecją 23:27 oraz z Egiptem 32:37 - i zajęli trzecie miejsce w grupie.

W 1/8 Francja pokonała Hiszpanię 24:23, w ćwierćfinale Danię 35:32, a w półfinale zrewanżowała się Egiptowi, pokonując go 35:33.

Nahi zdobył w turnieju 28 bramek, oddając 34 rzuty, co dało mu skuteczność 82,4 procenta. Zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji biorącej pod uwagę skuteczność w rzutach ze skrzydła (uzyskał 93,3 procenta) oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji kar - w dziewięciu meczach dostał dziewięć dwuminutówek.