PŚ w biathlonie: Jeśli planem był pełny dystans, to Polacy go wykonali

Tomasz Bochenek
Łukasz Szczurek
Łukasz Szczurek Pawel Relikowski / Polska Press
W biegu sztafet 4x7,5 km, rozpoczynającym zawody biathlonowego Pucharu Świata w Ruhpolding, Polacy zajęli 19. miejsce. Wygrali Norwegowie - dzięki finiszowi Emila Hegle Svendsena, który kilkadziesiąt metrów przed metą wyprzedził Rosjanina Antona Babikowa.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Rafał Penar, Grzegorz Guzik, Mateusz Janik, Łukasz Szczurek. Po pierwszej zmianie biało-czerwoni zajmowali 19. miejsce, Guzik podciągnął zespół o jedną pozycję, którą długo utrzymywali jego koledzy. Już po ostatnim strzelaniu 18. lokatę stracił Szczurek, wyprzedzony przez Szwajcara.

Biorąc jednak pod uwagę, że w tych chudych latach naszego męskiego biathlonu Polacy zazwyczaj są w tej konkurencji dublowani, dzisiejszy występ należy uznać za przyzwoity. Biało-czerwoni pokonali sześć ekip. Przede wszystkim jednak - uniknęli przykrego zdjęcia z trasy, przebiegli pełny dystans, tracąc na mecie do Norwegów 5.20,5. Z dobrej strony pokazali się na strzelnicy: mieli 8 doładowań (Penar ani jednego), nie musieli odwiedzać karnej rundy.

W czwartek w Ruhpolding odbędzie się wyścig sztafet kobiecych. Początek o godz. 14.30.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: PŚ w biathlonie: Jeśli planem był pełny dystans, to Polacy go wykonali - Dziennik Polski