PŚ w biathlonie. Johannes Thingnes Boe bezkonkurencyjny w biegu na dochodzenie. To jego trzeci triumf w Hochfilzen

Piotr Rutkowski
Johannes Thingnes Boe sięgnął po swoje 56. zwycięstwo w karierze
Johannes Thingnes Boe sięgnął po swoje 56. zwycięstwo w karierze CHRISTIAN BRUNA/PAP/EPA
Johannes Thingnes Boe wygrał bieg na dochodzenie podczas zawodów Pucharu Świata w Hochfilzen. Na mecie wyprzedził swojego rodaka Sturlę Holma Laegreida i Francuza Emiliena Jacquelina.

Wcześniej w Hochfilzen utytułowany Norweg wygrał sprint. Do tego był częścią zwycięskiej sztafety.

Dla 29-letniego Norwega to już czwarty indywidualny triumf w zawodach Pucharu Świata w tym sezonie.

Efektowny awans, o osiemnaście lokat, w niedzielnym biegu odnotował Słoweniec Jakov Fak, który pomimo dwóch "pudeł" ukończył rywalizację na 7. miejscu.

Wyniki biegu na dochodzenie:

1. Johannes Thingnes Boe (Norwegia) 33:50.7 (dwa niecelne strzały)
  2. Sturla Holm Laegreid (Norwegia) +47.9 (2)
  3. Emilien Jacquelin (Francja) +1:13.9 (3)
  4. Quentin Fillon Maillet (Francja) +1:22.2 (1)
  5. Niklas Hartweg (Szwajcaria) +1:35.5 (1)
  6. Tommaso Giacomel (Włochy) +1:42.8 (2)
  7. Jakov Fak (Słowenia) +1:46.2 (2)
  8. Johannes Dale (Norwegia) +1:47.5 (3)
  9. Sebastian Samuelsson (Szwecja) +1:47.6 (2)
  10. Martin Ponsiluoma (Szwecja) +1:53.2 (4)

Wśród pań najlepsza była Francuzka Julia Simon.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Boe z dorobkiem 389 pkt, drugi jest Laegreid (325), a trzeci Jacquelin (253). Polacy w tym sezonie nie punktowali.

Następne zawody PŚ w biathlonie odbędą się w Annecy-Le Grand Bornand (15-18.12).