PŚ w biathlonie. Rewelacyjny Boe wygrał bieg na dochodzenie, 30. miejsce Guzika

Piotr Olkowicz
Norweg Johannes Thingnes Boe miażdży w tym sezonie rywali na biathlonowych trasach PAP/EPA/ANDREA SOLERO
Biathlonista Grzegorz Guzik zajął 30. miejsce w biegu na dochodzenie na 12,5 km w zawodach Pucharu Świata w Anterselvie. Wygrał Johannes Thingnes Boe, a drugi był Sturla Holm Laegreid z Norwegii. Trzecie miejsce zajął Szwed Martin Ponsiluoma.

Guzik wyruszył na trasę 2 minuty i 25 sekund później od Boe, jako 40. zawodnik i awansował o 10 pozycji. Reprezentant Polski miał tylko jedną karną rundę po ostatnim strzelaniu. Jego strata do zwycięzcy wyniosła 4.05,9.

Boe wygrał sprint w piątek, więc w biegu na dochodzenie wystartował jako pierwszy. Norweg przebiegł dwie rundy karne, triumfował czasem 31.24,4 i jeszcze powiększył przewagę, którą miał po sprincie. Laegreid dotarł do mety 40,2 później, a Ponsiluoma - 1.02,1. Tuż za podium ze stratą 1.34,2 uplasował się Niemiec Roman Rees.

Boe odniósł siódme zwycięstwo z rzędu i powiększył ogromną przewagę w klasyfikacji PŚ. Zgromadził już 1139 pkt. Za nim plasują się kolejni Norwegowie: Laegreid (920) i Vetle Sjaestad Christiansen (588). Guzik ma 20 pkt i jest 65.

Wcześniej w sobotę odbył się bieg na dochodzenie kobiet na 10 km. Wygrała go Denise Herrmann-Wick. Niemka awansowała z szóstego miejsca, które zajmowała po sprincie. Kamila Żuk została sklasyfikowana na 35. pozycji.

Na niedzielę zaplanowano sztafety 4x7,5 km mężczyzn i 4x6 km kobiet. Będą to ostatnie zawody PŚ przed mistrzostwami świata, które odbędą się w Oberhofie (8-19 lutego).