PŚ w biathlonie. Trwa dominacja Norwegów w sztafecie, Polacy zdublowani

Piotr Olkowicz
Najlepszy aktualnie na świecie biathlonista Johannes Thingnes Boe
Najlepszy aktualnie na świecie biathlonista Johannes Thingnes Boe Andrzej Banaś
W ostatnich przed mistrzostwami świata w Oberhofie zawodach Pucharu Świata norwescy biathloniści triumfowali w sztafecie 4x7,5 km w Anterselvie. W tym sezonie są niepokonani. Marcin Zawół, Jan Guńka, Grzegorz Guzik i Wojciech Skorusa zostali zdublowani.

Skandynawowie, którzy tej zimy w tej konkurencji triumfowali także w Kontiolahti, Hochfilzen i Ruhpolding, wystąpili w składzie: Sturla Holm Laegreid, Tarjei Boe, Johannes Thingnes Boe i Vetle Sjaastad Christiansen. Zawody ukończyli 59 s przed Francuzami i 2.17,5 przed Niemcami.

Polacy zostali sklasyfikowani na 14. pozycji. Po siedmiu strzelaniach mieli jeden z najlepszych w stawce bilansów sześciu doładowań bez rund karnych, ale na ostatnim Skorusa trafił tylko trzy cele w ośmiu próbach. Musiałby przebiec dodatkowe 300 m, ale został zdjęty z trasy, bo wcześniej Christiansen dotarł do mety.

W ubiegłym tygodniu w Ruhpolding biało-czerwoni zajęli 10. miejsce, co było ich najlepszym wynikiem od grudnia 2006 roku.

Wcześniej w niedzielę odbyła się rywalizacja sztafet kobiet 4x6 km. Zwyciężyły Francuzki, przed Szwedkami i Niemkami. Polki również zostały zdublowane i zajęły ostatecznie 15. pozycję.

Mistrzostwa świata w Oberhofie zaplanowano na 8-19 lutego.