PŚ w kajakarstwie. Trzy miejsca na podium Biało-Czerwonych ostatniego dnia zmagań

Łukasz Konstanty
Helena Wiśniewska (na zdjęciu) i Martyna Klatt zajęły drugie miejsce w konkurencji K2 500 m. Fot. Paweł Relikowski / Polska Press
Niedziela to ostatni dzień rywalizacji podczas kajakarskiego Pucharu Świata w Szeged. Dobrze na Węgrzech radzą sobie Biało-Czerwoni, którzy w piątek i sobotę pięciokrotnie stawali na podium, a na zakończenie zmagań dołożyli kolejne trzy lokaty w czołowej trójce.

Kitewski i Zezula blisko zwycięstwa

Najbliżej zwycięstwa byli Aleksander Kitewski i Norman Zezula, którzy w konkurencji C2 500 m zajęli drugie miejsce. Polacy długo przewodzili stawce, ostatnie fragmenty trasy lepiej popłynęli jednak Węgrzy David Korisanszky i Adam Fekete, którzy jako pierwsi przekroczyli linię mety, wyprzedzając naszych reprezentantów o 0,34 s. Siódmą lokatę (strata 1,99 s) zajęli Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak.

W konkurencji K2 500 m drugą pozycję wywalczyły Martyna Klatt i Helena Wiśniewska, które do triumfatorek, Nowozelandek Lisy Carrington i Alici Hoskin straciły 1,04 s. W finale popłynęły także Katarzyna Kołodziejczyk i Justyna Iskrzycka, które rywalizację zakończyły na siódmym miejscu ze stratą 3,05 s do najlepszych.

Dwie nasze osady wzięły także udział w finale konkurencji C2 mix 500 m. W zmaganiach lepiej spisali się Norman Zezula i Julia Walczak, którzy dopłynęli do mety na drugiej pozycji ze stratą 1,03 s do zwycięzców - Siergieja Jemeljanowa i Rufiny Iskakowej z Kazachstanu. Na siódmej pozycji zmagania zakończyli Aleksander Kitewski i Sylwia Szczerbińska.

Dwa finały na 5000 metrów z udziałem Biało-Czerwonych

W finale KL3 200 m wzięła udział polska parakajakarka - Katarzyna Kozikowska, która zawody zakończyła na siódmej pozycji. Z kolei w finale B konkurencji C1 kobiet czwartą lokatę zajęła Magda Stanny, zaś ósmą - Patrycja Mendelska.

Rafał Rosolski, ostatni ze startujących w niedzielę Polaków, w konkurencji K1 na 5000 m. zajął dziewiąte miejsce.