Artur Bogacki
Natalia Czerwonka
Natalia Czerwonka Pawel Relikowski
Drugiego dnia zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Erfurcie najlepiej z polskiej ekipy spisała się Natalia Czerwonka. W biegu na 1500 m zajęła 5. miejsce.

To najlepszy w tym sezonie występ panczenistki Zagłębia Lubin. Uzyskała czas 1.57,61, ale do podium straciła sporo - 0,95 s. Zwycięska Holenderka Ireen Wuest była natomiast szybsza aż o 1,95 s.

Dwie inne Polki rywalizujące w grupie A nie zaliczyły tego występu do udanych - zakopianka Katarzyna Bachelda-Curuś była dopiero 17., a Luiza Złotkowska nie ukończyła konkurencji.

W biegu na 1000 m mężczyzn 11. miejsce zajął Sebastian Kłosiński, a 14. Piotr Michalski. Wygrał Holender Kjeld Nuis (wycofał się jeden z faworytów - Rosjanin Paweł Kuliżnikow). W sprincie kobiet 15. była Kaja Ziomek.

W niedzielę odbędą się ostatnie konkurencje tej eliminacji PŚ.

Wyniki PŚ w Erfurcie
Mężczyźni, 1000 m:
1. Kjeld Nuis (Holandia) 1.08,57, 2. Hein Otterspeer (Holandia) 1.08,96, 3. Mika Poutala (Finlandia) 1.08,99... 11. Sebastian Kłosiński (Polska) 1.09,56, 14. Piotr Michalski (Polska) 1.10,25.

5000 m: 1. Sverre Lunde Pedersen (Norwegia) 6.14,66, 2. Nicola Tumolero (Włochy) 6.16,11, 3. Ted-Jan Bloemen (Kanada) 6.17,11.

Kobiety, 500 m (II bieg): 1. Vanessa Herzog (Austria) 37,88, 2. Karolina Erbanova (Czechy) 37,96, 3. Olga Fatkulina (Rosja) 38,28... 15. Kaja Ziomek (Polska) 39,28.

1500 m: 1. Ireen Wuest (Holandia) 1.55,66, 2. Marrit Leenstra (Holandia) 1.55,75, 3. Ida Njaetun (Norwegia) 1.56,66... 5. Natalia Czerwonka (Polska) 1.57,61, 17. Katarzyna Bachleda-Curuś (Polska) 1.59,29; Luiza Złotkowska (Polska) - nie ukończyła biegu.

Sportowy24.pl w Małopolsce

MAGAZYN SPORTOWY24 - Boniek o biletach na mundial, grupie Polaków i bazie w Soczi

Materiał oryginalny: PŚ w łyżwiarstwie szybkim w Erfurcie. Piąte miejsce Natalia Czerwonki w biegu na 1500 metrów. - Gazeta Krakowska