Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - Artego Bydgoszcz. Tak kibice wspierali akademiczki. Zobacz zdjęcia!

SZUPTI
Lubelscy kibice mocno wspierali drużynę koszykarek Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin podczas inauguracji nowego sezonu w Energa Basket Lidze Kobiet. Prezentujemy fotogalerię i opinie z meczu akademiczek przeciwko Artego Bydgoszcz, który zakończył się wygraną zespołu gości 78:62

POWIEDZIELI NA KONFERENCJI PRASOWEJ
Tomasz Herkt, trener Artego Bydgoszcz
Cieszymy się z tego zwycięstwa, bo w Lublinie nigdy się łatwo nie gra. W tym roku Pszczółka jawi się jako mocna drużyna. Na pewno ułatwiło nam dzisiaj, że na parkiecie nie było Briany Day. Po pierwszych dwóch wyrównanych kwartach, zdominowaliśmy trzecią odsłonę. Graliśmy agresywnie w obronie. Dopuściliśmy rywalki tylko do sześciu punktów. Stąd wysokie prowadzenie. To ułatwiło nam późniejszą kontrolę meczu.

Elżbieta Międzik, zawodniczka Artego Bydgoszcz
Bardzo się cieszę ze zwycięstwa. Mecz zaczęłyśmy trochę ospale, ale w trzeciej kwarcie grałyśmy już swoją obronę. Wpadło nam kilka “trójek” pod rząd, które pozwoliły odskoczyć. Grałyśmy mądrze i utrzymałyśmy przewagę do końca. To było udane spotkanie, ale to dopiero początki. Przed nami wiele pracy. Jestem pozytywnie nastawiona. Wierzę w nasz zespół.

Krzysztof Szewczyk, trener Pszczółki-Polski Cukier AZS UMCS Lublin
Gratuluję zwycięstwa rywalom. Artego w pełni zasłużyło na wygraną. O ile jeszcze w pierwszej połowie się trzymaliśmy, to trzecia kwarta nie wyglądała, jak sobie założyliśmy. Zespół z Bydgoszczy trafił siedem “trójek” z ośmiu. My ani razu nie faulowaliśmy. Tak naprawdę po trzeciej odsłonie było po meczu. Przed nami dużo pracy, żeby spełnić oczekiwania kibiców.

Zuzanna Sklepowicz, zawodniczka Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin
Gratulacje dla Artego. Dziewczyny zagrały bardzo dobre spotkanie. Jeśli chodzi o nas, to w pierwszych dwóch kwartach jeszcze się trzymałyśmy. Grałyśmy to, co było zakładane. Natomiast w trzeciej części nie realizowałyśmy założeń taktycznych. Jak trener wspomniał, nie wykorzystałyśmy żadnego faulu. Rywalki trafiły siedem “trójek”. Trzeba wyciągnąć wnioski, bo w środę jest kolejny mecz.

Fatalna trzecia kwarta w wykonaniu koszykarek Pszczółki zade...