MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin rozgromiła ekipę swojego byłego trenera. Zobacz zdjęcia

SZUPTI
Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin rozgromiły przed własną publicznością ekipę CosinusMED Widzew Łódź 85:52. Akademiczki zanotowały czwarte z rzędu zwycięstwo w Energa Basket Lidze Kobiet. Najskuteczniejszą zawodniczką w lubelskim zespole była tym razem Amerykanka Alexis Peterson, która zdobyła 18 punktów. Był to ostatni mecz Pszczółki w tym roku w hali MOSiR.

To nie był miły powrót do Lublina dla Wojciecha Szawarskiego, który jeszcze w poprzedniej kampanii trenował Pszczółkę, a teraz jest szkoleniowcem Widzewa. Pszczółka, trenująca obecnie pod kierunkiem Krzysztofa Szewczyka pokazała bowiem rywalkom w środowym starciu, jak wygląda skuteczna, zespołowa i widowiskowa koszykówka.

Lublinianki praktycznie po pierwszej kwarcie były pewne zwycięstwa, gdyż wygrały premierową odsłonę różnicą aż 20 oczek (33:13). To był prawdziwy nokaut w wykonaniu teamu Krzysztofa Szewczyka. Łodzianki przebudziły się nieco w drugiej kwarcie, którą wygrały 15:12, ale do przerwy to gospodynie miały nadal wysoką przewagę (45:28).

Po zmianie stron akademiczki dobiły rywalki, a w połowie decydującej kwarty ich przewaga wzrosła nawet do 33 pkt. (77:44). Taką samą różnicą Pszczółka zwyciężyła także w całym meczu.

Miejscowe zanotowały skuteczność rzutów z gry na poziomie 51,6%, rzutów osobistych 71,4%, rzutów za dwa punkty 54,5% oraz rzutów za trzy punkty 45%, bowiem lublinianki trafiły 9 na 20 prób zza linii 6,75 m. Pszczółka wygrała też z Widzewem zdecydowanie walką w zbiórkach 39:24.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - CosinusMED Widzew Łódź 85:52 (33:13, 12:15, 23:12, 17:12)
Pszczółka: Peterson 18, Adamowicz 13, Labuckiene 13, Degbeon 12, Day 10, Popović 8, Sklepowicz 4, Szott-Hejmej 4, Pawłowska, Trzeciak. Trener: Krzysztof Szewczyk
Widzew: Emery 15, Vucković 13, Jasnowska 11, Gertchen 6, Gala 5, Bandoch 2, Bilotserkivska, Stępień. Trener: Wojciech Szawarski
Sędziowali: Tomasz Tybor, Tomasz Trybalski, Mateusz Skorek
Widzów: 400

Przed Pszczółką w sobotę mecz w Poznaniu
Drużyna z Koziego Grodu w sobotę zagra kolejny pojedynek w Energa Basket Lidze Kobiet, mierząc się 14 grudnia w wyjazdowym starciu z Eneą AZS Poznań. Drużyna z Wielkopolski do tej pory odniosła 3 zwycięstwa i poniosła 6 porażek, zajmując 9 miejsce w ligowej tabeli.

Poznanianek na pewno nie można lekceważyć, bowiem w ostatniej potyczce walczyły niezwykle ambitnie, ulegając u siebie tylko pięcioma oczkami faworyzowanemu zespołowi PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski (69:74). Najskuteczniejsza w poznańskiej ekipie była nowo pozyskana Amerykanka Zakiya Saunders, zdobywczyni 18 pkt. Po 17 oczek na swoim koncie zapisały natomiast kongijska środkowa Ginette Mfutila i Chorwatka Lea Miletic. Saunders przyleciała do Poznania w poniedziałek, a we wtorek wzięła udział w pierwszym treningu. W środę natomiast była do dyspozycji trenera podczas spotkania z gorzowiankami. 24-letnia rozgrywająca zza oceanu zastąpiła w drużynie Elmedina Omanica swoją rodaczkę Keke Calloway.