Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS przegrała na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław

SZUPTI
Za nami przedostatnia kolejka rundy zasadniczej Energa Basket Ligi Kobiet. Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin uległy w niej w wyjazdowym starciu ekipie Ślęzy Wrocław 68:81. O porażce podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka zadecydowała fatalna druga połowa, którą lublinianki przegrały 24:42. O tym, z którego miejsca akademiczki przystąpią do ćwierćfinałów fazy play-off, zadecyduje mecz z zespołem Enei AZS Poznań, który 14 marca odbędzie się w hali MOSiR Bystrzyca.

- Cieszę się, że cały czas jesteśmy na fali wznoszącej, szczególnie że walczymy o czwarte miejsce - mówiła przed tym spotkaniem Agnieszka Szott-Hejmej, skrzydłowa lubelskiej drużyny. - Chcemy zacząć play-offy z przewagą własnego parkietu. Na pewno we Wrocławiu czeka nas ciężki mecz, bo Ślęza to niewygodny przeciwnik, a trenerzy znają się bardzo dobrze, więc będą się chcieli czymś zaskoczyć - dodawała.

Pierwsze minuty premierowej odsłony niedzielnego starcia należały do wrocławianek, które po rzucie Serbki Neveny Jovanović wyszły na prowadzenie 17:11. Na 44 sekundy przed końcem pierwszej kwarty, po trafieniu jej rodaczki Jovany Popović, Pszczółka wyrównała stan meczu (19:19). Wynik tej części gry ustaliła dwoma celnymi rzutami osobistymi Amerykanka Cierra Burdick i gospodynie przed drugą kwartą miały dwa oczka zaliczki (21:19). Kolejna część meczu była niezwykle wyrównana, ale akademiczki w końcówce po akcji dwa plus jeden Litwinki Giedre Labuckiene, wypracowały sobie 5-punktową przewagę po pierwszej połowie (44:39).

Po zmianie stron w 28. minucie na tablicy wyników był jeszcze remis po 54, jednak ostatnie trzy minuty trzeciej kwarty Ślęza wygrała 9:2 i przed decydującą odsłoną prowadziła 63:56. Po pięciu minutach gry w czwartej kwarcie przewaga miejscowych wynosiła już 20 oczek (79:59), po tym jak celnie przymierzyła była zawodniczka Pszczółki, Serbka Dajana Butulija. W tym momencie losy meczu zostały przesądzone, a szkoleniowiec lublinianek dał pograć zawodniczkom rezerwowym.

1KS Ślęza Wrocław - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 81:68 (21:19, 18:25, 24:12, 18:12)
Ślęza: Burdick 26, Butulija 19, Caldwell 16, Jovanović 14, Owczarzak 2, Marciniak 2, Szajtauer 2, Klatt, Dobrowolska. Trener: Arkadiusz Rusin
Pszczółka: Popović 17, Baltić 12, Labuckiene 8, Sklepowicz 8, Szott-Hejmej 8, Day 7, Peterson 6, Trzeciak 2, Pawłowska, Duchnowska. Trener: Krzysztof Szewczyk
Sędziowali: B. Puzoń, T. Trybalski, M. Dębowski