Pszczółki remisują z Lyonem. Mogą czuć niedosyt

Kamil Wojdat
Wojciech Szubartowski
Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w pierwszym meczu 1/8 finału rozgrywek EuroCup zremisowały przed własną publicznością z francuskim LDLC ASVEL Feminin 66:66. Akademiczki mogą czuć spory niedosyt.

Mecz z faworyzowanym zespołem Lyonu lublinianki rozpoczęły bez żadnych kompleksów. Do tego na przestrzeni sezonu podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka zdołały z reszta już wszystkich przyzwyczaić.

Wynik spoza łuku otworzyła Ivana Jakubcova (3:0). Rzuty dystansowe były tego wieczoru silną bronią Pszczółek. Kiedy w taki sam sposób trafiła Aleksandra Stanaćev zielono-białe wygrywały 14:9. Po wejściu pod kosz Martiny Fassiny zrobiło się 16:9. „Trójką” odpowiedziała Aleksandra Crvendakic (16:12). Koniec końców po pierwszej odsłonie tablica pokazywała rezultat 19:14.

W kolejnej odsłonie przewaga miejscowych rosła. Po czterech minutach wynosiła osiem oczek (24:16). Koszykarki z Francji zaczęły jednak odrabiać straty. Po punktach Jolie Allemand te wynosiły tylko dwa oczka (27:25). Na przerwę zespoły udały się przy stanie 33:29.

Po przerwie zawodniczki z Lublina dalej miały zaliczkę, która z czasem rosła. Kiedy „trójkę” ustrzeliła Jakubcova gospodynie wygrywały 42:31. Do końca odsłony zostało sześć minut. W nich lepiej radziły sobie rywalki, które doszły miejscowe na jedno oczko (46:45).

W ostatniej kwarcie sytuacja w dużej mierze się powtórzyła. Na cztery minuty przed syreną kończącą zielono-białe prowadziły 62:53. Ponownie jednak oddały inicjatywę przeciwniczkom. Te na cztery sekundy przed końcem zdołały wyrównać stan rywalizacji. Z dystansu trafiła Alexia Chartereau (66:66).

O tym, kto awansuje do ćwierćfinału zdecyduje rewanż we Francji. Ten odbędzie się 2 marca.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – LDLC ASVEL Feminin 66:66 (19:14, 14:15, 13:16, 20:21)

Pszczółka: Mack 17, Smalls 17, Jakubcova 15, Fassina 9, Stanaćev 5, Niedźwiedzka 3, Kośla, Sklepowicz. Trener: Krzysztof Szewczyk

Lyon: Chartereau 17, Crvendakic 12, Johannes 10, Allemand 9, Burdick 6, Badiane 6, Chevaugeon 6, Jocyte, Ciak. Trener: Pierre Vincent