Dariusz Kuczmera
W Sport Arenie w Łodzi siatkarki Grot Budowlanych rozegrały rewanżowy mecz ćwierćfinału Pucharu CEV. W pierwszym meczu w Rumunii z CS Volei Alba Blaj podopieczne trenera Macieja Biernata przegrały 1:3. W rewanżu w Łodzi nasze siatkarki, by awansować do kolejnej fazy musiały wygrać 3:0 lub 3:1 oraz rozstrzygnąć złoty set na swoją korzyść. Niestety, nie udało się osiągnąć celu.

Łodzianki dobrze rozpoczęły mecz od zwycięstwa w pierwszym secie do 21. Na siatce królowała Melis Durul. Gra była wyrównana i w drugi secie to zespół z Rumunii był górą. Już nie można było sobie pozwolić na przegranie seta. W trzeciej partii siatkarki gości prowadziły 22:21, 23:22. Było nerwowo. Zespół z Rumunii zdobył piłkę setową - 24:22. I po następnej akcji przyjezdnych siatkarek mleko się rozlało. Szkoda.

Następne sety rozgrywane były niczym sparingi. Już nie miały znaczenia. Stąd wejście na boisko rezerwowych. Awans do półfinału Pucharu CEV wywalczył rumuński zespół, ale brawa należą się też łodziankom za to, że dotarły tak daleko.
Natomiast w niedzielę 5 marca o godz. 20 30 siatkarki Grot Budowlanych zagrają kolejny mecz Tauron Ligi. W łódzkiej Sport Arenie zmierzą się z Pałacem Bydgoszcz.

Grot Budowlani Łódź - CS Volei Alba Blaj 2:3 (25:21, 23:25, 22:25, 25:21, 10:15).
Grot Budowlani Łódź: Ewelina Polak, Monika Fedusio 9, Marta Pol 10, Melis Durul 18, Aleksandra Kazała 19, Dominika Sobolska 6, Justyna Łysiak (l) oraz Justyna Kędziora, Julia Kąkol 8, Adrianna Kukulska 5, Martyna Łazowska 2, Judyta Gawlak 4. Trener: Maciej Biernat.