Puchar CEV. Porażka Grot Budowlanych w Las Palmas. Miłe złego początki

Dariusz Kuczmera
W 1/8 finału Pucharu CEV siatkarki Grot Budowlanych Łódź grały w Las Palmas z CV Gran Canaria.

Łodzianki od początku pokazały, że potrafią grać na wysokim poziomie. Wygrały pierwszego seta do 20. Jak się później okazało, miłe złego początki. W drugim secie Hiszpanki zdeklasowały nasz zespół do 10. W trzecim prowadziły 19:14. Melis Durul zmniejszyła przewagę - 22:19, a później 23:21. Seta nie udało się uratować - gospodynie wygrały 25:21.
Czwarty set dobrze został rozpoczęty przez łodzianki - prowadziły 10:8, później 15:12. Gospodynie jednak wyrównały, następnie objęły prowadzenie 20:18. Niestety, łodzianki nie były w stanie odwrócić losu meczu.

Rewanż odbędzie się równo za tydzień. 18 stycznia o godzinie 18:00 w łódzkiej Sport Arenie.

CV Gran Canaria - Grot Budowlani Łódź 3:1 (20:25, 25:10, 25:21, 25:22).
Grot Budowlani Łódź: Małgorzata Lisiak 1, Monika Fedusio 9, Martyna Łazowska 2, Melis Durul, Dominika Sobolska 5, Aleksandra Kazała 7, Justyna Łysiak (l) oraz Adriana Kukulska 4, Judyta Gawlak 2, Julia Kąkol, Ewelina Polak 2, Jus 24tyna Kędziora. Trener: Maciej Biernat.