Puchar CEV. Siatkarze PGE Skry Bełchatów bliżej europejskiego finału

Dariusz Kuczmera
W pierwszym półfinale Pucharu CEV siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali lidera ligi francuskiej Tours VB 3:2.

Pechowo przegrała PGE Skra pierwszego seta. Bełchatowianie prowadzili już 21:17, ale jednak końcówka należała do gości, którzy wygrali do 24. W drugim secie, choć było 19:19, lepiej na finiszu partii grali gospodarze i wygrali do 22.
Trzeci set należał zdecydowanie dla podopiecznych trenera Slobodana Kovaca. PGE Skra wygrała do 20 i goście mieli tylko nadzieję do stanu 17:17. Później nie mieli najmniejszych szans. Bardzo skutecznie grali Robert Taht i Aleksandar Atanasijević.
Jednak francuski zespół nie zamierzał się poddawać i prowadził w czwartej partii 12:9. Lider ligi francuskiej grał dobrze. Prowadził później 15:12, ale bełchatowianie starali się odrobić straty i przegrywali tylko 17:18. Niestety, goście znów odskoczyli i prowadzili 21:17. Podopieczni trenera Marcelo Fronckowiaka nie mogli być pewni wygranej. Siatkarze PGE Skry odrobili dwa punkty (19:21, 22:24), ale nie dali rady w końcówce. Konieczny był tie-break.
Bełchatowianie zaczęli od prowadzenia 5:2 i 7:4. Po zmianie stron PGE Skra przeważała - 9:6, ale po trzech akcjach rywali zrobiło się 9:9. Goście wyszli nawet na jednopunktowe prowadzenie 11:10. Bełchatowianie zagrali jednak koncertowo w końcówce. Rozbili rywala 15:13 i cały mecz 3:2
W rewanżu PGE Skra musi wygrać trzy sety. Albo wygrać trzy w normalnym spotkaniu, albo zwyciężyć w złotym secie po ewentualnej porażce 2:3. To jest do zrobienia. PGE Skra jest bliżej finału Pucharu CEV.

PGE Skra Bełchatów - Tours VB 3:2 (24:26, 25:22, 25:20, 22:25, 15:13).
PGE Skra: Milad Ebadipour 8, Mateusz Bieniek 720:37 24.02.2022, Aleksandar Atanasijević 17, Robert Taht 23, Karol Kłos 14, Grzegorz Łomacz 1, Kacper Piechocki (l) oraz Damian Schulz 1, Mikołaj Sawicki 6, Dick Kooy 5. Trener: Slobodan Kovac.

W drugim półfinale Zenit Kazań pokonał na wyjeździe Vero Volley Monza 3:1.
Mecze finałowe 16 i 23 marca. Gdyby PGE Skra awansowała do finału, w co mocno wierzymy, pierwszy mecz rozegra na wyjeździe, a rewanż u siebie w Bełchatowie.