Puchar Europy koszykarek. Arka Gdynia po dogrwyce lepsza od Basketu Bydgoszcz

Adrian Puczyk
PAP/Adam Warżawa
Koszykarki VBW Arki pokonały w Gdyni po dogrywce Basket 25B ydgoszcz (14:20, 25:24, 21:16, 14:14 – 12:4) w swoim pierwszym meczu Pucharu Europy. W innym środowym spotkaniu grupy D rumuński FCC UAV Arad przegrał u siebie z OGM Ormansporem Ankara 64:68.

VBW Arka Gdynia - Basket 25 Sp. z o.o. Bydgoszcz 86:78 po dogrywce (14:20, 25:24, 21:16, 14:14 – 12:4).

VBW Arka Gdynia: Kristina Higgins 25, Haley Górecki 22, Alicja Żytkowska 8, Tetiana Jurkewicius 8, Jasmine Thomas 7, Kamila Borkowska 6, Nathalie Fontaine 4, Marissa Kastanek 3, Magdalena Szymkiewicz 3, Kamila Podgórna 0, Julia Niemojewska 0.
Basket 25 Sp. z o.o. Bydgoszcz: Sparkle Taylor 27, Stephanie Kostowicz 16, Shante Evans 14, Gabriela Marginean 7, Martyna Pyka 6, Karina Michałek 4, Maja Milijkovic 4, Wiktoria Sobiech 0.

Koszykarki VBW Arki ponownie okazały się lepsze od Basketu 25 Sp. z o.o. O ile w minioną środę wyraźnie zwyciężyły w ekstraklasie w Bydgoszczy w regulaminowym czasie 89:74, o tyle we własnej hali w inauguracyjnym meczu grupy D Pucharu Europy o ich triumfie 86:78 przesądziła dopiero dogrywka.

Przyjezdne prowadziły od początku spotkania, a w połowie trzeciej kwarty wygrywały nawet różnicą 12 punktów – 55:43. W 30. minucie gospodynie doprowadziły do remisu 60:60, jednak w czwartej odsłonie bydgoszczanki nadal utrzymywały nieznaczną przewagę. Dopiero w końcówce Haley Górecki wykorzystała dwa rzuty wolne i doprowadziła do dogrywki.

W doliczonym czasie dominacja gdynianek, dla których w tym fragmencie sześć punktów rzuciła środkowa Kristina Higgins, nie podlegała już dyskusji.

Warto podkreślić świetną postawę Amerykanki Sparkle Taylor – liderka gości i czołowa snajperka ligi zdobyła 27 punktów, miała też 11 zbiórek, w tym dwie w ataku oraz pięć asyst.

W kolejnych spotkaniach VBW Arka zmierzy się w Ankarze OGM Ormansporem, a bydgoszczanki podejmą FCC UAV Arad.(PAP)