Puchar Niemiec. Popis Artura Sobiecha. Gol i asysta

jac
Artur Sobiech
Artur Sobiech brak
Puchar Niemiec. Hannover 96 awansował do 1/8 finału krajowych rozgrywek. Sporą zasługę miał w tym Artur Sobiech. Polski napastnik już w 6 minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Minutę później zaliczył asystę. Ostatecznie jego zespół wygrał z Fortuną Dusseldorf aż 6:1 (5:1).

Sobiech wykorzystał błąd obrońców. Przejął piłkę na skraju szesnastki, by zaraz potem oddać strzał z lewej nogi. Próba była techniczna, mierzona w długi róg. Chociaż bramkarz wyciągnął się jak struna, to nie zdołał skutecznie zainterweniować.

Dosłownie chwilę potem Sobiech cieszył się asysty. Razem z dwoma kolegami rozegrał piłkę na prawej stronie. Dograł ją w pole karne, a tam użytek zrobił z niej Feliks Klaus. Sobiech na boisku pozostał do ostatniego gwizdka. To był jego pierwszy gol i pierwsza asysta w tej edycji Pucharu Niemiec.

Do kolejnej fazy awansował również VfL Wolfsburg. Z Jakubem Błaszczykowskim na prawym skrzydle pokonał FC Heidenheim 1:0. Bramkę zdobył Mario Gomez.

Hannover 96 – Fortuna Dusseldorf 6:1 (5:1)

Bramki: Sobiech 5’, Klaus 7, 34’, Harnik 15’, 16’, Maier 54’ – Akpoguma 20’
Żółte kartki: Akpoguma
Czerwona kartka: Schmitz

Hannover 96: Sahin-Radlinger - Arkenberg, Strandberg, Felipe, Prib - Bakalorz, Sané (46’ Fossum), Maier, Harnik (67’ Karaman), Klaus (79’ Gueye) – Sobiech.

Fortuna Dusseldorf: Rensing - Schauerte, Akpoguma, Madlung, Schmitz – Bodzek, Bebou (81’ Kiesewetter), Ayhan, Sobottka (46’ Bellinghausen), Ferati (63’ Kinjo) – Ngombo.

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Puchar Niemiec. Popis Artura Sobiecha. Gol i asysta - Gol24