PUCHAR POLSKI DLA RAKOWA! Za kulisami finału Fortuna Pucharu Polski [WIDEO]

etc
od 16 lat
Raków Częstochowa po raz drugi z rzędu zdobył Fortuna Puchar Polski! W finale rozgrywanym na PGE Narodowym zespół trenera Marka Papszuna pokonał Lecha Poznań 3:1. Częstochowianie zapewnili sobie zwycięstwo po golach Vladislavsa Gutkovskisa, Mateusza Wdowiaka i Iviego Lopeza. Honorową bramkę dla Kolejorza zdobył Joao Amaral. Na tym meczu nie mogło zabraknąć kamer Łączy nas Piłka. Zobaczcie kulisy triumfu Rakowa z tegorocznego finału!

Finał Fortuna Pucharu Polski: Lech Poznań - Raków Częstochowa 1:3 (2.05.2022)

Jak padły bramki?

• 0:1 - Vladislavs Gutkovskis (6. minuta) - Prostopadłe zagranie Deiana Sorescu do Vladislavsa Gutkovskisa, Łotysz zszedł do środka i szybkim strzałem po długim rogu pokonał bramkarza Lecha.
  • 0:2 - Mateusz Wdowiak (36. minuta) - Tym razem kapitalne prostopadłe podanie Iviego Lopeza w kierunku wychodzącego Mateusza Wdowiaka. Zawodnik Rakowa pokazał dużą szybkość i w sytuacji oko w oko bez problemów pokonał Micky'ego van der Hartem plasowanym strzałem.
  • 1:2 - Joao Amaral (52. minuta) - Jakub Kamiński wpadł w pole karne Rakowa, wstrzelił piłkę w pole bramkowe rywali, tam piłkę zdołał wybić Kacper Trelowski. Dopadł do niej jeszcze Dawid Kownacki, który mocnym strzałem wręcz nabił wprowadzonego po przerwie Joao Amarala.
  • 1:3 - Ivi Lopez (76. minuta) - Ivi Lopez rozprowadził akcję na prawo, dostał podanie zwrotne od Frana Tudora, po czym zdecydował się na zaskakujący strzał z prostego podbicia i znalazł drogę do siatki Kolejorza.

PUCHAR POLSKI w GOL24

W reprezentacji Polski rywalizacja o powołanie jest coraz większa. Młodzi i zdolni masowo zajmują polską szatnię. Jesteśmy świadkami pokoleniowej zmiany. Nic dziwnego, że selekcjoner Czesław Michniewicz obserwuje naszą młodzieżową kadrę. Jest tam kilka nazwisk, na które warto zwrócić uwagę. Kto wie, może nawet zabrać na mistrzostwa świata w Katarze?