Puchar Polski piłkarzy ręcznych. Po wygranej z SMS ZPRP Kielce KSSPR Końskie w finale

W półfinałowym meczu Pucharu Polski piłkarzy ręcznych na szczeblu okręgu, SMS ZPRP Kielce przegrała z KSSPR Końskie.

SMS ZPRP Kielce - KSSPR Końskie 25:28 (9:15)

SMS ZPRP: Kaczmarski, Ałaj, Jastrzębski - Orłowski 3, Walczyk, Kolano, Krawczyk 1, Leśniak 2, Pawłowski 2, Czaja 1, Kosiba, Pacuła 3, Głuszczenko 2, Kapela 4, Graczyk 4, Tomczak 3.

KSSPR: Buchcic, Witkowski - P. Napierała 1, Maleszak 1, Pilarski 3, Wolski 4, Fiodor, Telka 7, Gruszczyński 3 (1), Zając 1, Rurarz 4 (1), Woźniak 2, P. Matyjasik 1, Słonicki.

- Ten mecz ma przede wszystkim służyć sprawdzeniu różnych wariantów gry przed sobotnim meczem z Chrzanowem. Chciałbym też, żeby jak najwięcej pograła nasza młodzież - mówił przed spotkaniem w Kielcach trener KSSPR, Robert Napierała.

Spotkanie zaczęło się dość niespodziewanie od sporej przewagi uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którzy wykorzystali niezdecydowanie konecczan w obronie i ich nieudane rzuty, obejmując w 7. minucie prowadzenie 5:1. Od stanu 7:4 w 10 minucie zaczęli dominować mający w składzie kilku bardzo doświadczonych zawodników goście. KSSPR zdobyło od tego momentu sześć bramek z rzędu, a w ostatnich 20 minutach tej części gry straciło tylko dwie bramki. I działo się tak mimo tego, że po kwadransie gry na boisku w naszym zespole zaczęli się pojawiać rezerwowi. Między innymi Wiktor Witkowski, który bardzo dobrze wpisywał się w bramce. W 28 minucie groźnie wyglądającej kontuzji (prawdopodobnie złamanie kości śródstopia) doznał obrotowy gospodarzy, Mateusz Czaja.

Pierwsza faza gry po zmianie stron to nadal wyraźna przewaga zespołu z Końskich, który grał solidnie w obronie, skutecznie w ataku pozycyjnym i często kontrował. Taka sytuacja trwała do 45 minuty, kiedy SMS przegrywał różnicą jedenastu bramek (12:23). Od tego momentu wyżej notowany w pierwszoligowej tabeli KSSPR zaczął grać bardziej niedokładnie, zawodnicy przez wysokie prowadzenie stracili koncentrację i młodzież z SMS zaczęła odrabiać straty. I choć zagrożenia dla zwycięstwa gości nie było, to kielczanom udało się przegrać w przyzwoitych rozmiarach.