Joanna Sobczykiewicz
Wigry Suwałki awansowały do 1/8 finału Pucharu Polski
Wigry Suwałki awansowały do 1/8 finału Pucharu Polski Marlena Penc
W 1/16 finału Pucharu Polski Wigry Suwałki pokonały (3:2) Stomil Olsztyn. Gości na prowadzenie wyprowadził wracający po kontuzji Michał Góral, lecz z upływem czasu, to Wigry narzuciły swoje tempo. Gole dla gospodarzy strzelali: Karol Mackiewicz, Kamil Sabiłło oraz Robert Bartczak. W końcówce olsztynianie starali się odpowiedzieć, a bramkę na 2:3 zdobył Remigiusz Szywacz. To nie wystarczyło. Stomil żegna się z tegorocznymi rozgrywkami i może skupić się na sobotnim, ligowym meczu z Wartą Poznań.

Mecz 1/16 Pucharu Polski był jedną, wielką niewiadomą. Wigry Suwałki w spotkaniu ze Stomilem Olsztyn prowadził nowy szkoleniowiec – Donatas Vencevicius, natomiast w zespole rywala trener Piotr Zajączkowski pozwolił odpocząć pięciu, podstawowym zawodnikom. Szansę otrzymali ci, którzy grali mniej oraz dwóch piłkarzy, wracających po kontuzjach: Remigiusz Szywacz oraz Michał Góral.

Olsztynianie objęli prowadzenie w 11. minucie za sprawą Górala, który po wrzutce na dalszy słupek uwolnił się spod opieki obrońców i głową posłał futbolówkę do bramki. Goście nie zdołali utrzymać jednak korzystnego wyniku nawet do przerwy. W 26. minucie błąd w defensywie Stomilu wykorzystał Karol Mackiewicz. Co prawda najpierw na strzał zdecydował się Sabiłło, jednak piłka trafiła do wspominanego Mackiewicza, a ten z bliskiej odległości pokonał Piotra Skibę.

Po przerwie inicjatywę przejęli gospodarze i szybko wymierzyli Stomilowi dwa ciosy. W 54. minucie Skiba skapitulował po raz drugi po strzale Sabiłło, a w 61. minucie po raz trzeci po kontrataku Roberta Bartczaka. Na około kwadrans przed końcem Wigry mogły znów podwyższyć prowadzenie. Sabiłło ruszył prawą stroną, wypatrzył w polu karnym niepilnowanego Bartczaka, do którego zagrał, jednak ten… trafił w poprzeczkę.

W końcówce spotkania olsztynianie starali się odpowiedzieć, a gola na 2:3 strzelił dzisiejszy solenizant Szywacz, który obchodzi 23- urodziny, jednak to nie wystarczyło, by zostać w grze o Puchar Polski. Stomil żegna się z rozgrywkami i może skupić się na ligowym spotkaniu z Wartą Poznań.

Wigry Suwałki – Stomil Olsztyn 3:2 (1:1)
Bramki: Karol Mackiewicz (26. min), Kamil Sabiłło (54. min), Robert Bartczak (61. min) – Michał Góral (11. min), Remigiusz Szywacz (87. min)
Żółte kartki: – Dziemiadowicz, Jarosz, Trojak, Tanczyk.

Wigry Suwałki: Zoch – Kuriata, Najemski, Karankiewicz, Polkowski (62’ Paweł Olszewski) – Bartczak, Adamec (79’ Karbowy), Mackiewicz, Kwaśniewski, Pawłowski (90’ Piekarski) – Sabiłło.
Ławka rezerwowych: Węglarz, Piekarski, P. Olszewski, B. Olszewski, Karbowy, Stasiak, Kaczmarek.

Stomil Olszyn: Skiba – Dziemidowicz (85’ Mosakowski), Sołowiej, Jarosz, Szywacz - Zając, Trojak, Jegliński, Stromecki (68’ Tanczyk), Piotr Głowacki (58’ Kun) - Góral.
Ławka rezerwowych: Caban - Mosakowski, Mętlicki, Śledź, Kun, Tanczyk, Wasiak.

Materiał oryginalny: Puchar Polski. Stomil Olsztyn kończy przygodę z Pucharem Polski. 5 bramek w Suwałkach - Gol24